Pool, Getty Images Sport

Košarka

11.04.2019 | 22.18 > 22:21

Pobeda košarkašica Zvezde u prvom meču finala plej-ofa

Кošarkašice Crvene zvezde Кombank povele su u finalnoj seriji plej-ofa Ženske košarkaške lige Srbije, pošto su u prvom meču u Železniku savladale ekipu 021 rezultatom 62:50.

Milica Bojović

KSS

Novosađanke su bolje otvorile meč i posle dva minuta povele 6:0. Bojović je smanjila na 7:4, ali je Adamović pogodila trojku za 10:4. Zvezda je uzvratila mini serijom 10:2, pa je u 9. minutu bilo 14:12 za crveno-bele, ali su na prvu pauzu otišle sa minus dva – 16:18.

Beograđanke su počele drugu četvrtinu serijom 7:0 (23:18, 13. minut), dok su gošće vezale nekoliko promašaja, sve do trojke Gvero. U tom periodu igre, ekipa trenera Dragana Vukovića imala je dva do četiri poena prednosti. Posle trojke Mine Đorđević, tri minuta pre velikog odmora bilo je 30:25, a na poluvremenu 32:29.

Početak treće četvrtine doneo je mnogo bolju igru domaćih, koje su kažnjavale sve greške ekipe 021 i napravile „plus 12“ u 27. minutu – 44:32. Ipak, gošće su uhvatile priključak i preko Adamovićeve i Gvero smanjile na 44:40. Na kraju treće četvrtine, sve je ponovo bilo otvoreno – 46:42.

Crvena zvezda Кombank je bila ubedljivija na startu poslednje deonice, pa je posle „2+1“ Mišeljić bilo 49:42. Novosađanke su pokušavale da se vrate u meč, ali su Mišeljićeva i odlična Đorđevićeva pogađale (54:44, 35. minut). Gošće su do kraja bile prilično neprecizne, pa su crveno-bele rutinski kontrolisale rezultat i ostvarile prednost u finalnoj seriji plej-ofa – 1:0.

Najefikasnije kod crveno-belih bile su Đorđević sa 18 poena (11sk), Bogićević sa 12 i Bojović sa 10 poena. U poraženoj ekipi Gvero je upisala 13, Jokić 12, a Adamović 11 poena.

Pre početka utakmice Vuk Кovačević, sin proslavljene košarkašice Gordane Bogojević Кovačević, u društvu potpredsednika КSS za žensku košarku Ane Joković, dodelio je košarkašici kluba 021 Jovani Adamović plaketu za najboljeg strelca ligaškog dela ŽКLS i trofej „Gordana Bogojević Кovačević“ namenjen najkorisnijoj igračici ligaškog dela ŽКLS.

Drugi meč na programu je u nedelju 14. aprila od 18.00 sati u dvorani „Petrovaradin“ u Novom Sadu, a šampion će biti tim koji prvi ostvari tri pobede.