Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

11.05.2019 | 13.13 > 13:14

Luka Pavićević i Milko Bjelica osvojili titulu u Japanu

Luka Pavićević je osvojio drugu uzastopnu titulu u Japanu – u finalu Alvarl iz Tokija, čije je ove sezone boje branio i Milko Bjelica, pobedio je Čibu sa 71:67.

Luka Pavićević

Getty Image

U velikom finalu reprezentativac Crne Gore je ubacio tri poena uz sedam skokova. Izabranici Luke Pavićevića bili su ove sezone blizu ostvarenja još većeg uspeha, ali su u velikom finalu Lige šampiona Azije, poraženi od iranske Petrohemije.

Koliko su čelnici kluba zadovoljni radom Luke Pavićevića govori podatak da je produžio ugovor na još dve godine i pre osvajanja titule šampiona države.

Trenersku karijeru Luka Pavićević je počeo u OKK Beogradu, vodio je Atlas, Hemofarm, Panioniosa, Albu, Roan, Budućnost… Bio je selektor mlade reprezentacije Srbije i Crne Gore sa kojom je osvojio bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu 2005. godine, selektor Crne Gore, Irana i Japana...