Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

19.08.2019 | 19.57 > 19:59

Istorijski trenutak za Afriku - rasprodata Dakar arena

Dakar Arena bila je mala da smesti sve ljude koji su želeli da gledaju finale Afričkog prvenstva u košarci za žene.

Dakar Arena

fiba.basketball

Dakar Arena

Glavni grad Senegala bio je domaćin Afričkog prvenstva u košarci za žene, a već prvi dan takmičenja nagovestio je veliku posećenost.

Snage u velikom finalu odmerili su Nigerija i domaćin turnira Senegal, a Dakar arena kapaciteta 15.000 sedećih mesta bila je rasprodata.

Bio je to istorijski trenutak za afričku košarku, pošto je oboren rekord u broju ljudi koji su uživo gledali košarkašku utakmicu.

Titulu prvakinja Afrike odnele su Nigerijke, a prethodni rekord držala je Arena Kilamba u Tunisu, koja je 2015. godine ugostila oko 11.500 gledalaca.