Miličić zaigrao prvi put od 2012. godine

Košarka ostalo 8. okt 201910:20 > 10:24
SK

Darko Miličić (34) je u nedelju uveče, u maloj sali Spensa, odigrao prve košarkaške minute od 2012. kada je napustio ekipu Boston Seltiksa.

Njegov klub „I came to play” iz Novog Sada pobedio je Futog sa 78:50. Darko je odigrao skoro čitave prve dve četvrtine i nekoliko minuta u drugom delu igre i postigao dva poena. Zbog laganog istegnuća ramena, većinu vremena do kraja utakmice proveo je na klupi.

Druga muška regionalna liga Sever B definitivno je dobila atrakciju. Na teren su kao centarska linija izašli Jovo Stanojević i Darko Miličić, a nekoliko stotina gledalaca, svedočilo je tako igri najboljeg centarskog tandema u istoriji Novog Sada.

Ipak, gosti iz Futoga nisu došli da padnu tako lako. Faktički, bez pravih petica i četvorki borili su se koliko su mogli, ali srčano i do kraja.

Sportski pozdrav i zajedničko slikanje oba kluba za kraj pokazalo je i svu poentu ove nove ekipe. Miličić i njegovi drugovi obićiće u nastavku takmičenja neka mesta koja nisu mogla ni sanjati da će videti ovakve košarkaške veličine, kao Ravno selo, koje ima Proleter, ili Banatsko Karađorđevo i njegovo Karađorđevo.

U subotu, 12. oktobra, ekipu „I came to play” čeka gostovanje u Gajdobri, sa početkom od 19 sati. Njihov domaćin, ekipa Hercegovca, je u prvom kolu savladala Bagljaš, ubacivši im 107 poena.