Ekpe Judo vodio pekinške patke do pobede u derbiju

Košarka ostalo 24. jun 202016:53 > 17:00
Reuters, Jorge Silva

Pre četiri dana startovalo je novo prvenstvo Kine u košarci, a u sredu je odigrano još pet mečeva.

U utakmici sa malim brojem poena, koja je nosila epitet derbija, Peking „Daksi” su savladali Ksinijang Flajing Tajgerse rezultatom 78:67 i tako naneli prvi poraz ekipi iz Urumčija.

Odluka je pala sredinom poslednje četvrtine, kad su popularne „patke”, predvođene nekadašnjim NBA potencijalom, Ekpe Judom, uspele da se odlepe na plus 9 (sa 60:62 na 60:69). Nigerijac, nekadašnji član Golden Stejta, Milvokija, Klipersa i Jute, a tri sezone i zvezda Fenerbahčea, postigao je 16 poena, uhvatio 11 lopti i postavio pet rampi.