Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

31.07.2020 | 17.31

CBA: Loson zakazao duel sa Pekingom

Košarkaši Fuđijana pobedili su Žeđijang Lajons rezultatom 132:119 u plej-ofu kineske CBA lige i sad ih očekuje duel sa ekipom Peking Daks u četvrtfinalu.

Taj Loson

Vaughn Ridley/Getty Images

Taj Loson

Ekipa srpskog trenera Aleksandra Kesara potpuno je iznenadila "Lavove" i posle izjednačene prve četvrtine na poluvremenu stekla prednost od sedam poena razlike 68:61. Blistao je krilni igrač Čen Linjian, pogodio je sedam od ukupno osam trojki svog tima.

Košarkaši Žeđijana se nisu predavao i u trećoj četvrtini počeo da smanjuje razliku. Polako se topila prednost Fuđijana da bi u poslednju četvrtinu timovi ušli izjednačeni 81:81. Rasplamsala se borba, ali tada na scenu dolazi iskusni Amerikanac Taj Loson, koji je vodio Fujian do nove serije 11:2 čime je ponovo stečena zavidna prednost od sedam poena.

Nekadašnji NBA igrač nastavio je za efikasnom igrom u poslednjoj deonici i doneo svom timu dvocifrenu prednost, koju su košarkaši Fuđijana uspešno održali do kraja utakmice.

Loson je bio prva zvezda meča, duel je završio sa 37 poena i 17 asistencija, dok je Čen izbrojao 31 poen. Centar Vang Želin imao je 27 poena i 13 skokova, a Huang Jihao je dodao 15 poena.

Najefikasniji na parketu bio je bek Žeđijana, Sun Minghui, ali njegovih 45 poena nije bilo dovoljno da se izbegne poraz. Žao Janhao je dodao 24 poena, a Hu Jinkiu učestvovao sa 23 poena i 11 skokova.

Četvrtfinalni meč između Fuđijana i Pekinga na programu je 2. avugusta.