CBA: Lijaoning i O Džej Mejo u finalu plej-ofa

Košarka ostalo 7. avg 202016:37 > 16:49
Kevin C. Cox/Getty Images

Košarkaši Lijaoninga prvi su finalisti plej-ofa kineske CBA lige, pošto su i u drugom meču savladali ovog puta kod kuće Ksinijaing 119:113.

Posle velike borbe Leteći Leopardi uspeli su da dođu i do druge pobede. Nije bilo lako, posebno posle fantastične prve četvrtine gostiju koji su dobili taj deo igre 33:22. Međutim, uzvratili su još jače domaći i posle sjajne druge četvrtine koju su dobili 40:22 na poluvreme su otišli sa prednošću od sedam poena 62:55.

Išao je domaćin i do +16 u trećoj četvrtini (81:65), ali onda je usledila serija gostiju 24-10 i pred četvrtu četvrtinu bilo je samo dva poena viška. U poslednjoj deonici velika borba, a gosti su čak i poveli 104:103. Ipak, serijom 7-0 Lijaoning je uspeo da stekne odlučujuću prednost i na kraju privede meč kraju.

Kod domaćih najbolji su bili Han Dežun sa 35 poena i 20 skokova, kao i bivši NBA igrač O Džej Mejo sa poenom manje. Na drugoj strani Ći Lin je postigao 22 poena. Lijaoning će u finalu igrati sa pobednikom majstorice između Guandonga i Pekinga, pošto je rezultat u seriji 1:1.