Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

17.08.2020 | 13.13 > 13:18

Održan žreb ženske EL, bez datuma početka sezone

Određene su grupe u kojima će se takmičiti ženske košarkaške ekipe u Evroligi naredne sezone. Žrebom u Minhenu odlučeno je ko će sa kim igrati u prvoj fazi takmičenja.

Euroleague Women

FIBA Basketball

Za sada je poznato kojih 14 klubova će se takmičiti u eliti, a još dva učesnika biće poznata nakon odigranih kvalifikacija. Za poslednja dva mesta u Evroligi boriće se četiri ekipe.

U grupi A igraće: Dinamo iz Kurska, USK Prag, Fenerbahče, ruska Nadežda, španska Avenida, ASVEL, Arka Gdinja i pobednik meča Miškolc - Izmit.

Grupu B čine: Jekaterinburg, Šopron, Burž, Skio, Riga, Galatasaraj, francuski Land i bolji iz duela Đirona-Sepsi.

Pre zvaničnog početka žreba u Minhenu najbolje evropsko klupsko takmičenje za košarkašice objavilo je novi logo, pod kojim će se igrati naredne sezone.

Odluka o početku nove sezone Evrolige i Evrokupa za žene doneće Bord FIBA Evropa 1. septembra.

Prošla sezona obustavljena je zbog pandemije virusa korona, a u sezoni 2018/2019 titulu je osvojio Jekaterinburg.