Getty Image/ Pool

Košarka

17.10.2020 | 21.04

Nedovoljnih 46 poena Igrutinovića i Sokolovića u Kaknju

U današnjim susretima 3. kola šampionata Bosne i Hercegovine domaći timovi imali su maksimalan učinak.

Jakov Mustapić

ABA/Cedevita/Marin Susic

Sarajlije su relativno lako stigli do trećeg prvenstvenog trijumfa i ostali neporaženi na čelu tabele. Savladali su u derbiju trećeg kola ekipu Slobode 94:78. Domaći su od starta imali inicijativu i nenznantno vođstvo, koje su na poluvremenu uvećali na plus 20 (51:31), a gosti su uspeli u poslednjoj deonici da samo ublaže poraz. U pobedničkom timu najefikasniji bio je Almir Hasandić sa 25 poena i 8-5 šutem za tri poena, a u poraženom Jakov Mustapić 20 poena i 5 skokova.

Ekipa Širokog Brijega rutinski je slavila na svom terenu protiv Borca - 86:75. U prvom poluvremenu su viđene dve različite četvrtine, prva je pripala domaćinu, a u drugoj su uzvratili gosti. U nastavku je Široki napravio odlučujuću prednost i rešio pitanje pobednika.

U pobedničkom sastavu Dario Dreznjak je postigao 20 poena, uz šut za tri poena 7-4 i upisao 12 skokova i Rašon Dejvis 19 poena, 4 skoka, dok je u sastavu Banjalučana Tavarius Šajn ubacio 20 koševa i upisao 4 skoka.

Duel Kakanj - Bosna pripao je domaćinu, koji je trijumfovao 91:85. U timu Kaknja najbolji učinak je imao Imran Fazlić sa 25 poena i skokova i šut za tri poena 6-3. U redovima Sarajlija Luka Igrutinović je zabeležio 26 poena, 5-3 za tri poena i 7 skokova, a Aleksandar Sokolović je upisao 20 poena.

Promo je savladao tim Čelika 76:58, posle bolje igre, posebno u trećoj četvrtini, u čemu su prednjačili Karen DirojsVilson sa 19 poena i šutem za tri poena 4-3.

A najbolji pojedinac na utakmici bio je prvotimac Čelika Milivoje Božović, koji je zabeležio 23 poena (4-2 za tri poena), uz 10 skokova.

Meč Igokea - Leotar je odložen.

Na tabeli vode neporaženi timovi Širokog Brijega i Sparsa sa učinkom 3-0, zatim slede Promo, Kakanj i Sloboda sa 2-1…