Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

17.10.2020 | 21.58

Split slavio u Zagrebu, 9 poena Lukovića

Odigrani su prvi mečevi 6. kola prvenstva Hrvatske, a pobednički bodovi pripali su ekipama Splita i Zaboka.

Marko Luković

ABA liga/Ales Fevzer

Split je rutinski slavio na gostovanju u Zagrebu protiv ekipe Hermesa - 84:69.  Domaćin je odolevao samo u prvoj četvrtini, a ostatak susreta je protekao u znaku gostiju.

Pobednički tim je odigrao rutinski i kolektivno, pa je i košgeterski učinak prvotimaca ravnopravan, Darko Bajo je zabeležio 15 poena (5 skokova), Sani Čampara 14, Antonio Vranković 14 poena (5 skokova) i Marko Luković je upisao 9 poena i 4 asistencije.

U ekipi Hermesa Ivan Mileković je uknjižio 14 poena i 4 skoka. U Zabok je pobedio ekipu Sonika 88:76, pošto je sve vreme kontrolisao igru i rezultat i gostima nije dozvolio da naprave preokret.

U pobedničkom sastavu najbolji je bio Damir Markota sa 22 poena (šut za dva poena 7-6), uz 7 skokova i 3 asistencije, dok su kod poraženih najefikasniji bili Marin Vručinić sa 19 poena (4-3 za tri poena i 3 skoka) i Tomislav Cvitković sa 16 poena.

Poredak na tabeli: Split 4-2, Sonik 4-2, Cibona 4-1, Zadar 4-1, Zabok 3-3…