Patrick Smith/Getty Images

Košarka

18.10.2020 | 16.31 > 16:34

Kineska liga: Ubedljiv poraz Šangaja

Najubedljiviji trijumf na startu šampionata Kine u košarci ostvarila je ekipa Žeiđang Guangša, koje je rezultatom 122:94 savladala ekipu Šangaja.

BIG lopta košarka BIG

SK

Meč je rešen posle 20 minuta kada su domaći imali 20 poena viška. Na ulasku u poslednju četvrtinu gosti su smanjili na 15 razlike, ali su onda domaći dodali gas za konačnih 28 poena prednosti.

Najzanimljivije je bilo u duelu Ksinjanga i Gvangžua. Gosti su slavili 102:97, najviše zahvaljujući odličnoj završnici. Poslednju deonicu su dobili 29:23 dovoljno za trijumf. U ostalim mečevima zabeleženi su sledeći rezultati: Jilin – Nanđing 105:97, Šenžen – Sičuan 93:83, Fuđijan – Šanksi 92:99.