Novi poraz Virtusa, nervozni Teodosić isključen (VIDEO)

Večeras je odigrano šest preostalih mečeva italijanske lige, u kojima su slavile ekipe Sasarija, Ređine, Venecije, Brindizija, Breše i MIlana.

Miloš Teodosić

SK

Ekipa Virtus Bolonje je poražena na svom parketu od Ređine 67:77, na meču sa četiri različite četvrtine. Izabranici trenenra Aleksandra Đorđevića su bili bolji u prvoj deonici od gostiju, a zatim su gosti preuzeli inicijativu, da bi potom Bolonjezi uzvratili, ali potom Ređina im zadaje završni udarac daleko sigurnijom igrom.

U sastavu Ređine najefikasniji su bili Brendon Tejlor i Filipo Rosi, prvi je postigao 19 poena, uz 3 skoka i 5 asistencija, a drugi 18 koševa, 7 skokova i 2 asistencije.

U redovima poraženih Đampaolo Riči je uknjižio 18 poena, 6 skokova i 2 asistencije.

Miloš Teodosić je za 25 minuta ubacio 9 poena (4/14 iz igre), imao 3 skoka i 6 asistencija, pre nego što je morao da napusti parket. Stefan Marković je za 22 minuta nije upisao poene, ali je imao 3 skoka i 3 asistencije, a Stefan Nikolić nije ulazio u igru.

Ekipa Milana je opravdala ulogu favorita u sudaru sa Romom, domaći su ubedljivo savladali goste 93:71. Svi u timu Milaneza su se upisali u listu strelaca, a najefikasniji je bio Davide Moreti sa 15 poena, a u ekipi Rome bolji od ostalih bio je Dario Hant sa 14 poena i 4 skoka.

Sasari je posle velike borbe savladao tim Fortitudo Bolonje sa 89:86. Bio je to meč sa više preokreta, ali domaćin je prikazao bolju igru kada je bilo najpotrebnije, u poslednjoj deonici susreta.

Najzaslužniji za pobedu Sasarija bio je Marko Spizu, koji je zabeležio 22 poena, 3 skoka i 5 asistencija. Njemu uz rame bio je Miro Bilan sa dabl-dabl učinkom od 18 poena i 11 skokova. Srbin u dresu Sasarija, Vasa Pušica je za 20 minuta postigao 4 poena i imao 4 asistencije.

Kod poraženih istakli su se Adrijan Benks sa 23 poena i 4 asistencije i Pjetro Aradori, koji je upisao 20 poena i 4 asistencije.

Venecija je savladala ekipu Kantua u gostima 67:75, zahvaljujući tome što je bolje otvorila meč i imala kolektivan učinak tima, pri čemu su malo odskočili Mičel Vot sa 15 poena i 7 skokova i Andrea De Nikolao sa 14 koševa i 6 asistencija.

U ekipi Kantua bolji od ostalih bili su Šamarkus Kenedi i Džejms Vudard sa po 14 poena, prvi je imao 7 skokova, a drugi 3 skoka i 4 asistencije.

Brindizi je došao do trijumfa nad gostima iz Treviza posle preokreta u drugom poluvremenu - 99:83. Domaći su bolje ušli u meč, ali su gosti furiozno dobili drugu deonicu (12:30) i stekli vođstvo na poluvremenu 38:53, posle čega Brindizi naglo dodaje gas.

U sastavu Brindizija najefikasniji je bio Dianđelo Herison sa 27 poena, uz 4 skoka i 4 asistencije, a na visini zadatka bio je i dabl-dabl Derek Vilis sa 17 poena i 10 skokova.

U ekipi Treviza Logan je postigao 23 (uz 3 skora i 4 asistencije), a Mekovulu 22 poena (4 skoka)

U duelu Breše i Trsta slavio je domaći sastav - 73:61. Najzaslužniji za trijumf Breše bio je Kraford sa 19 poena, 5 skokova i 4 asistencije, a Dušan Ristić je za nepunih 19 minuta igre postigao 4 poena i upisao 8 skokova.

U ekipi Trsta Dojl je postigao 18 poena.

Na tabeli vodi Milano sa maksimalnih 4-0, zatim slede sa 3-1 Venecija, Sasari, Brindizi, a sa skorom 2-2 su Virtus Bolonja, Kremona, Trst, Ređina, Breša, Kantu, Vareze…