Makedonija: MZT i dalje neporažen

Ex-Yu lige 13. apr 201720:50 > 21:10
ABA liga, Union Olimpija/Aleš Fevžer

Košarkaši MZT pobedili su Kožuv rezultatom 79:75 u sedmom kolu makedonske Superlige.

Aktuelni prvak je tako nastavio niz pobeda i sačuvao maksimalni učinak.

Tim iz Skoplja je pobedu obezbedio u prvom poluvremenu, dobivši prve dve četvrtine rezultatom 16:14 i 21:16.

Gosti su u nastavku zaigrali dosta bolje, parirali su rivalu, ali ipak nisu mogli da preokrenu rezultat. Košarkaši Kožuva su treću deonicu dobili sa 28:25, a u poslednjem delu meča bilo je 17:17.

Najbolji strelci za domaći tim bili su Simonovski sa 15 poena, Drenovac i Tems sa 14 postignutih poena i Klof koji je ubacio 10 poena.

Za Kožuv najbolji je bio Milivoje Mijović sa 17 postignutih poena.

Preostali mečevi sedmog kola su: Karpoš Sokoli – Feni Industri i Kumanovo – Rabotnički.

MZT je ubedljiv na prvoj poziciji takmičenja sa 14 bodova, prate ga Rabotnički i Karpoš sa po 10, Kožuv ima 9, a na začelju su Feni Industri i Kumanovo sa po 7 bodova.