Izvor: Getty Images Sport, Jayne Kamin-Oncea
Košarka 05.12.2017 | 21:34 > 21:35

Blokotehna pregazila Karpoš za prvo mesto

Košarkaši Blokotehne iz Đevđelije pobedili su u gostima skopski Karpoš Sokoli rezultatom 84:50 u meču osmog kola makedonske Superlige.

Bundesliga košarka

Izvor: Getty Images/Alex Grimm

Blokotehna je protiv nekadašnjeg člana ABA lige dominirala od prvog minuta, a timu iz Skoplja je tek u poslednjoj četvrtini dozvolila da malo smanji rezultat. Po deonicama je bilo 30:11, 25:9, 15:10, 14:20.

Najefikasniji u timu Blokotehne bio je Ilija Kolev sa 22 poena i šest skokova, dok ga je pratio Marko Dujković sa 16 poena i 13 skokova. Dvocifreni su bili još Dimitar Lazerevski sa 13 poena i Todor Božinov sa deset poena.

U poraženoj ekipi Karpoša Zdravko Bogdanovski je upisao 17 poena, a Andrej Atanasov pola koša manje.

Blokotehna je prva na tabeli makedonske Superlige sa 15 bodova, dok je prati Rabotnički sa bodom manje. Karpoš Sokoli je treći sa 13 bodova.

Bokotehna sigurna, iznenađujući poraz Karpoša

Košarkaši Blokotehne savladali su Ohrid kod kuće sa 92:78, u utakmici sedmog kola makedonskog šampionata.

Makedonija: Karpoš lagano, Feniju drama

Košarkaši Karpoša pobedili su Pelister sa 102:73, u duelu šestog kola makedonskog šampionata.

FIBA Kup Evrope: Porazi Mornara, Bosne i Karpoša

Kompletirano je četvrto kolo FIBA Kupa Evrope. Što se ekipa iz regiona tiče, ugled brane Mornar iz Bara, Bosna i Karpoš Sokoli. Sve tri ekipe su pognute glave napustile parket, a jedino Mornar još uvek ima šanse da se nađe u drugoj fazi takmičenja.

Blokotehna i Rabotnički 5/0, Mijatović odličan

Košarkaši Rabotničkog i Blokotehne zadržali su maksimalan učinak i posle petog kola prvenstva Makedonije.