Izvor: Getty Image/ Pool
Košarka 06.12.2017 | 19:48 > 19:49

Rabotnički ne staje, pobedio i MZT

KK MZT Skopje

Košarkaši Rabotničkog zadržali su maksimalni skor posle osam kola makedonskog prvenstva pošto su u derbiju pobedili MZT na gostovanju rezultatom 76:71.

košarka

Izvor: Getty Images/Grant Halverson

Tokom većeg dela susreta u dvorani "Jane Sandanski" pred 3.000 navijača viđena je neizvesna borba i vođstvo aktuelnog šampiona, koji je pred poslednji period imao plus četiri. Međutim, Rabotnički je preuzeo potpunu kontrolu u četvrtoj četvrtini, uspeo da se odvoji u poslednjih pet minuta i zasluženo slavi.

Najbolji u trijumfu Rabotničkog bio je Markus Džinjard sa 20 poena i sedam skokova, Bojan Krstevski je imao 16 poena i pet skokova, a Čavdar Kostov 13 poena i 12 skokova.

Na drugoj strani, Damjan Stojanovski je upisao 19 poena, dok je Marko Simonovski imao jedan manje.

Rabotnički je posle osme pobede sam na čelu tabele makedonskog šampionata, dok je MZT na trećoj poziciji sa pet trijumfa i tri poraza.