Košarka

16.03.2019 | 20.13 > 20:18

Kožuv iznenadio MZT, odlični Kesar

KK MZT Skopje

Košarkaši Kožuva napravili su veliko iznenađenje i u 18. kolu prvenstva Makedonije u Skoplju su pobedili vodeći MZT rezultatom 91:80.

MZT Skoplje

KK MZT Skoplje/Petr Stojanovski

Gosti su u prvoj četvrtini postigli 32 peona i imali su 10 poena viška, ali je MZT u drugom periodu zaigrao mnogo ozbiljnije i na odmor je otišao sa +5 (46:41).

Ipak, gosti iz Đevđelije se nisu uplašili i hrabrom i pametnom igrom u drugom poluvremenu u potpunosti su kontrolisali dešavanja na terenu.

Srpski internacionalac Igor Kesar je predvodio Kožuv sa 26 poena, Divonte Vilijams je postigao 22, uz 11 skokova, a Nikola Karakolev 13 poena. U poraženom timu Džejms Vudard je upisao 18, a Damjan Stojanovski poen manje.

MTZ je prvi sa učinkom 14-3, dok je Kožuv šesti sa skorom 9-7.

Drugoplasirani Rabotnički je kao gost pobedio Feni Indistri 72:66, uz 20 poena Dimitra Karadžovskog. Blokotehna je opravdala ulogu favorita i savladala je Ohrid 77:68 i na vrhu tabele izjednačila se sa MZT. Danilo Mijatović je bio najefikasniji sa 14 poena, a Petar Nikolić je zabeležio 12.

Tabela

Blokotehna 31, MZT 31, Rabotnički 30, Gostivar 27, Feni I. 27, Kožuv 25, Kumanovo 24, pelister 21, Vardar 19, Ohrid 19, Škupi 15.