Košarka

15.05.2019 | 20.38 > 20:39

Makedonija: MZT i Rabotnički ubedljivi

KK MZT Skopje

Košarkaši MZT Skoplja deklasirali su Kumanovo rezultatom 92:57 u osmom kolu drugog dela makedonskog prvenstva i praktično obezbedili prvo mesto pred plej-of.

Predrag Samardžiski

KK MZT Skoplje/Petr Stojanovski

Vicešampion Makedonije je utakmicu prelomio u drugoj četvrtini, koju je dobio 23:7, ali ga to nije sprečilo da do kraja meča poveća svoju prednost i trijumf učini izuzetno ubedljivim.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Andrej Magdevski sa 17 poena, devet asistencija i osam skokova, dok je Predrag Samardžiski upisao poen manje, uz osam skokova. Na drugoj strani, po 16 poena imali su Adem Mekić i Branislav Đekić.

MZT na prvom mestu tabele ima 53 boda, dva više od Rabotničkog, koji je bio ubedljiv protiv Gostivara 99:70, dok je Kumanovo na šestom mestu sa 38 bodova.

Rabotnički je na svom terenu lako slavio protiv Gostivara, a ključnu prednost je ostvario u prvom poluvremenu. Čavdar Kostov je sa 28 poena učestvovao u tom trijumfu, dok su u poraženom timu Josef Fustinger i Dime Tasovski upisali po 12 poena.

U jedinom preostalom meču, Blokotehna je na gostovanju savladala Kožuv 93:84 i sada na trećem mestu ima 48 bodova, jedan više od Gostivara. Kožuv je peti sa 41 bodom.