KK MZT Skopje

Košarkaši MZT košarkaški su šampioni Severne Makedonije.

Andrej Magdevski

MZT Skopje Aerodrom/Petr Stojanovski

MZT Skoplje slavio je i u trećem meču finalne serije protiv Rabotničkog i osvojio titulu šampiona Severne Makedonije.

MZT je u odlučujući meč ušao sa vođstvom 2:0 u seriji, a u trećoj utakmici pobedio je 85:78.

Posle prvih deset minuta MZT je imao četiri poena prednosti, ali je usledio pad u igri u nastavku, dok je Rabotnički odigrao odličnu četvrtinu i uspeo da preokrene rezultat. Rabotnički je na poluvremenu vodio 54:46.

Sve što su dobro uradili u drugoj, košarkaši Rabotničkog potpuno su upropastili u trećoj deonici koja je na kraju i odlučila meč. Samo devet poena je Rabotnički ubacio za deset minuta i dozvolio MZT da preokrene i povede 68:63.

U poslednjih deset minuta borba je bila prilično izjednačen meč, ali Rabotnički nije imao snage da još jednom dođe do preokreta.

Najbolji u redovima šampiona na ovom meču bio je Ivanov sa 23 poena, pratio ga je Medford sa 16, a 11 je dodao Magdevski.

Na drugoj strani najefikasniji je bio dvojac Cekovski - Kostov sa po 17 poena, po 14 su postigli Mladenović i Janeski, a sa 12 ih je pratio Krstevski.