Streeter Lecka/Getty Images

Košarka

19.01.2020 | 20.55 > 21:05

Vardaru derbi začelja protiv MZT 2

U duelu dve poslednjeplasirane ekipe makedonskog šampionata Vardar je na svom parketu uspeo da pobedi drugi tim MZT 82:77 i zadrži šansu da obezbedi opstanak.

Košarkaška lopta

SK

Imao je domaćin dosta problema sa ekipom koja i dalje nema pobedu. Otišli su na poluvreme sa pet poena prednosti 36:31. U trećoj četvrtini došli su do +8 (52:44), a onda je krenula serija gostiju 15-3 za potpuni preokret. Do kraja je bilo neizvesno, ali je Vardar ipak uspeo da prelomi i na kraju dobije utakmicu, teže nego što se očekivalo.

Kod pobednika Amerikanac Njues je bio najistaknutiji sa 23 poena i šest skokova, dok je Krstevski imao dabl dabl od 19 poena i 13 skokova. Na drugoj strani Mitevski je bio najefikasniji sa 19 poena.

Vardar i MZT 2 zauzimaju dva poslednja mesta, sa tim da Vardar ima skor 2-10, dok je drugi tim lidera lige i dalje bez pobede u 12 mečeva.