Buker šokirao Sparse u Meksiko Sitiju

NBA 15. jan 20172:51 > 2:57
Christian Petersen, Getty Images

Košarkaši Feniksa pobedili su San Antonio u meču NBA lige odigranom u Meksiko Sitiju - 108:105.

Sparsi, posle Golden Stejta tim sa najboljim učinkom u šampionatu, je posle izjednačene prve četvrtine, u drugoj i trećoj bio bolji rival i u jednom trenutku imao je 11 poena prednosti (81:70).

Očekivalo se da mnogo kvalitetniji tim trenera Grega Popovića bez većih poteškoća završi duel u Meksiku, međutim, Sansi su u poslednjih 12 minuta pokazali da mogu da budu izuzetno nezgodan rival čak i najjačim ekipama u NBA.

Na nešto manje od 6 minuta pre kraja Feniks je poenima Devina Bukera došao do +8 (96:88), ali su Sparsi serijom 10:2 izjednačili i utakmica je rešena u uzbudljivom finišu.

Buker je od poslednjih 8 postigao 4 poena za ekipu iz Arizone, a 4 sekunde pre kraja Pi Džej Taker je sa linije penala overio trijumf Sansa.

Na drugoj strani Pau Gasol je promašio oba slobodna bacanja.

Buker je meč završio sa 39 poena (12/22 iz igre, 12/12 slobodna bacanja), Erik Bledosu je postigao 17, a Ti Džej Voren 12.

Kavai Lenard je sa 38 poena bio najbolji u poraženoj ekipi, Manu Đinobili je upisao 16, a Toni Parker 14 poena.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU NBA lige.