Reptorsi lako sa Netsima, Dragić srušio Rokitse

NBA 18. jan 20174:02 > 4:03
Elsa/Getty Images

Košarkaši Toronto Reptorsa pobedili su na gostovanju Bruklin Netse sa 119:109 u prvoj utakmici programa u noći između utorka i srede.

Netsi i Reptorsi su se smenjivali u vođstvu tokom dve trećine utakmice, da bi u poslednjih 20 minuta gosti preuzeli kontrolu. Reptorsi su u jednom trenutku imali i plus 17, ali je domaći tim u finišu uspeo da ublaži poraz.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Demar Derozan sa 36 poena, 11 skokova i šest asistencija, dok je Kori Džozef dodao 33 poena.

Na drugoj strani, Bruk Lopes je imao 28 poena i osam skokova, dok je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović za 20 minuta na terenu upisao 11 poena, tri skoka i jednu ukradenu loptu.

Reptorsi su u Bruklinu upisali 28. pobedu ove sezone, uz koje imaju i 13 poraza, dok je skor Netsa 8/33.

U istom terminu, Majami Hit je na svom terenu sa 109:103 pobedio Hjuston Rokitse, zahvaljujući boljoj igri u poslednjem period utakmice.

Hit je do 12. pobede ove sezone predvodio Goran Dragić sa 21 poenom i po osam skokova i asistencija. Veliku pomoć slovenački košarkaš je imao u Vejnu Elingtonu, koji je upisao 18 poena, dok je Dion Vejters imao poen manje, uz pet skokova.

U redovima Rokitsa je očekivano dobro raspoložen bio Džejms Harden, koji je uz 40 poena imao i 12 skokova i deset asistencija, ali to nije bilo dovoljno da Teksašani izbegnu 12. poraz ove sezone.

Skor Rokitsa je sada 32/12, dok je Hit na 12/30.