Šarlot u igri, 8 blokada Gobera, rekord Hejvorda

NBA 21. mar 20172:31 > 2:32
Rob Carr, Getty Images Sport

Košarkaši Šarlota prekinuli su niz od tri poraza u NBA ligi i Atlanti naneli prvi neuspeh posle tri vezana trijumfa - 105:90.

Getty Images/Gregory Shamus

Hornetsi su posle nešto lošijeg otvaranja utakmice u drugoj i trećoj četvrtini prelomili utakmicu i otišli na nedostižnih 19 poena prednosti. Domaći su u poslednjoj deonici inali i +23 i 31. trijumfom u sezoni ostali su u trci za plasman u plej-of.

Kemba Voker (4/8 za tri) i Nikolas Batum (6 asistencija) su sa po 16 poena bili najefikasniji, dok je Frenk Kaminski dodao 14. Kod gostiju Denis Šreder je po običaju bio najraspoloženiji sa 20 poena (8/17 iz igre) i 6 asistencija, po 13 su ubacili Erasan Iljasova i Dvajt Hauard, koji je imao i 10 skokova i 3 asistencije.

Važnu pobedu u borbi za mesto u doigravanju upisala je i Indijana protiv Jute – 107:100.

Pejsersi su uvećem delu meča kontrolisali rezultati i bili u prednosti, ali su tek u poslednjim trenucima treće četvrtine uspeli da dođu do dvocifrenog kapitala. Džezeri, koji su u seriji od tri poraza, su se u finišu približili na 103:100, ali je sve dileme rešio Pol Džordž sa četiri vezana poena.

Najefikasniji u timu iz Indijanapolisa bio je Džef Tig sa 21 poenom (3/4 za tri), uz po 5 skokova i asistencija, Džordž je meč završio sa 19 poena (6/20 iz igre), 8 skokova i 5 asistencija, dok je Majls Tarner zabeležio 16 koševa.

Džezere je predvodio Gordon Hejvord sa 38 poena (16/24 iz igre), što mu je rekord karijere, Džordž Hil je dodao 16, koliko i Rudi Gober, uz 14 skokova, 3 asistencije i čak 8 blokada.