Getty images/Ronald Martinez

Košarka

01.04.2017 | 03.24 > 03:29

Tripl-dabl Jokića, Nagetsi ispustili pobedu

Novi tripl-dabl Nikole Jokića nije bio dovoljan da Denver Nagetsi savladaju Šarlot Hornetse na gostovanju.

Nikola Jokić

Getty images/Dan Mullan

Nagetsi su uoči polsednje četvrtine  imali prednost u svojim rukama, ali je fanastična serija protivnika 12:0 presudila u korist Hornetsa, koji su na kraju slavili 122:114.

Jokić je igrao 36 minuta i meč završio sa 26 poena, 13 skokova i deset asistencija.Bio mu je to šesti tripl-dabl u sezoni.

Šarlot je do trijumfa predvodio Kemba Voker, koji je ubacio 31 poen, a uz to imao i osam asistencija.

DeMar Derozan je u trijumfu Toronta nad Indijanom 111:100 odigrao još jednu utakmicu sa 40 ubačenih poena.

Nedostajao mu je jedan skok do dabl-dabla, ali su zato njegovi saigrači Jonas Valančijunas i Serž Ibaka mogli da se pohvale ovakvim učinkom.

Prvi je imao 16 poena i 17 skokova, drugi 15-12. Pogledajte sve NBA rezultate i tabelu.

Komentari (8)

VladaBudja

Mislim da je Jokic ovim tripl dablom usao u istoriju sa najvise ostvarenih u jednoj sezoni za centre. Delio je prvo mesto sa Admiralom iz sezone 95/96

Odgovori 18 0

Sudija

Svaki komentar savršen. Ljudi svaka vam čast. Apsolutno ste u pravu i kao što sam već rekao sve se svodi na napredovanje u budućnosti. A stvarno ovaj Plamli da čovek ne poveruje ko dobija sve pare u NBA.

Odgovori 24 0

Tobdžija

Po tri trojke Belinelija i Kazminskog u poslednjoj četvrtini su napravile prevagu. Na drugoj strani, Nelson se povredio i u već kratkoj rotaciji Denvera nije bilo raspoloženih da odmene startere. Jokić odličan u napadu, malo sporiji u odbrani. Šteta za onaj jedan pas preko glave koji Farid nije realizovao... Dobra utakmica, šteta što su je ispustili.

Odgovori 38 5

Bjelica za SK: Sujeta je normalna, ali iznad toga smo

Kada je on na terenu, cela ekipa je sigurnija. Kontroliše skok, pomaže u organizaciji napada, sposoban je da pogodi, ali i da kreira za saigrače. “Lepak“ tima sa posebnim talentima – Nemanja Bjelica.

Marjanović: Cilj je zlato!

Srpski košarkaš Boban Marjanović rekao je posle pobede nad Turskom na startu Akropolis kupa da se oseća dobro na terenu, kao i da očekuje dobro izdanje Srbije na predstojećem Svetskom prvenstvu u Kini.

Orlovi sigurni na startu Akropolis kupa

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedom je otvorila Akropolis Kup, koji se igra u Atini. Srbija je na startu pripremnog turnira za Svetsko prvenstvo u Kini savladala Tursku rezultatom 87:72.