Ugroženo prvo mesto: Kavsi ispustili +26 za četvrtinu!

NBA 10. apr 20170:24 > 0:25
Kevin C. Cox, Getty Images Sport

Košarkaši Atlante u neverovatnom meču drugi put u dva dana pobedili su Klivlend i šampionu iz Ohaja zakomplikovali borbu za prvo mesto pred plej-ofa u Istočnoj konferenciji.

Hoksi su posle produžetka savladali Kavse sa 126:125 nakon što su posle tri četvrtine gubili sa 26 poena razlike!

Druga postava Atlante, koja je i u Klivlendu očitala lekciju šampionu, u poslednjem periodu je stigla ogromnu prednost Kavsa, istina, najviše zahvaljujući nestvarnim greškama gostujućeg tima.

Produžetak Hoksima obezbedio je Pol Milsep, koji se do tada nije video, a isti igrač je trojkom minut i 12 sekundi pre kraja produžetka prvi put doneo prednost svom timu (118:116). Istom merom uzvratio je nekadašnji igrač Atlante Majk Miler, a trijumf Atlante najavio je trojkom iz kornera Majk Muskala (121:120).

Kent Bejznor je u kontri poentirao za 123:120, a bez pomoći LeBrona Džejmsa, koji je pre vremena završio meč zbog šest ličnih grešeka, gosti nisu mogli da se oporave od šoka i zabeleže vrednu pobedu.

Hoksi su tek treći tim u istoriji lige koji su od sezone 1954/55. usopeli da pobede nakon što su u poslednjoj četvrtini nadoknadili 26 poena minusa.

Meč u Atlanti obeležile su i brojne nerazumne odluke sudija, a posebno besan bio je Džejms koji je na klupu morao zbog nepostojećeg šestog penala.

Klivlend i Boston su dve utakmice pre kraja regularnog dela sezone izjednačeni na vrhu Istočne konferecnije sa učinkom 51-29. Kavsi u utorak ujutru gostuju Makamiju, a potom im na noge dolazi Toronto, dok Seltiksi na svom terenu igraju sa Bruklinom i Milvokijem.

U trećem trijumfu Atlante u četiri duela ove sezone sa Kavsima Milsep je postigao 22, Tim Hardavej Junior 21, Dvajt Hauard 19, a Denis Šreder i Kent Bejzmor po 13 poena.

LeBron Džejms je upisao tripl-dabl učinak sa 32 poena (11/21 iz igre), 16 skokova i 10 asistencija, dok je Kajri Irving bio najefikasniji sa 45 poena (16/30 iz igre, 8/12 za tri), uz 9 asistencija.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.