Sparsi se okliznuli, Grizlisi smanjili zaostatak

NBA 21. apr 20176:21 > 7:03
Andy Lyons, Getty Images Sport

Košarkaši Memfisa su pobedili San Antonio u trećem meču prve runde plej-ofa Zapadne konferencije rezultatom 105:94, te su u seriji smanjili zaostatak na 2:1.

Posle dve pobede San Antonija u Teksasu, serija se preselila u Tenesi, gde su košarkaši Memfisa uspeli da produže nadu za plasman u konferencijsko polufinale.

Memfis je, takođe, prvi put pobedio San Antonio u plej-ofu, posle 2011. godine.

Grizlisi su bili u malom zaostatku veći deo prve deonice, jer su jurili od starta 5:0 i 16:10, ali su se stabilizovali i ušli u izjednačenu borbu, koja je trajala i tokom druge četvrtine. Obe ekipe su se tokom drugog dela igre više puta smenjivale u vođstvu, ali je Memfis bio za nijansu bolji, te je otišao na „veliki odmor“ sa četiri poena prednosti. Zek Rendolf je u ovom delu igre postigao 11 poena, što je bilo veoma važno i u nastavku meča.

Odlučujuća je bila treća četvrtina kada na startu Grizlisi prave seriju od 8:0, dvojkom Rendolfa, trojkom Marka Gasola, a onda i poenom sa linije slobodnih bacanja posle novog pogotka Rendolfa. Ukupno 10 preciznih šuteva od 14 na startu četvrtine.

Memfis je bio odličan u defanzivi u tim trenucima, pa je San Antonio promašio čak 11 od prvih 17 šuteva na početku treće četvrtine.

Sve boljoj igri Memfisa je doprineo Majk Konli, a uključio se i veteran Vins Karter, kao i Vejn Selden.

Košarkaši Memfisa su imali i veliku podršku sa tribina, pošto su navijači bučno pozdravili trenera Grizlisa Fizdejla, kojeg je NBA kaznio sa 30.000 dolara zbog kritikovanja sudija na prethodnom meču.

Grizilisi su izdržali sve napade do kraja utakmice, iako su Sparsi počeli da pritiskaju u poslednjoj četvrtini, ali je bilo kasno.

Argentinac Manu Đinobili u dresu San Antonija je odigrao 200. meč u plej-ofu NBA lige, čime je postao prvi igrač, koji je izabran kao pik u drugoj rundi na draftu, kome je to uspelo.

Majk Konli je sa 24 poena i osam asistencija bio najbolji u timu Memfisa, pratili su ga Mark Gasol i Zek Rendolf sa po 21 poenom, dok je Španac ubeležio i šest skokova, a njegov saigrač dva više. Džejms Enis Treći je dodao 12 poena, a Vejn Selden 10.

U timu San Antonija najefikasniji je bio Kavaji Lenard sa 18 poena, Lamarkus Oldridž je ostvario dabl-dabl (16p, 11s), Kajl Anderson je dodao 15 poena, Peti Mils 11p, Džonaton Simons 10 poena. Pau Gasol je ostao na šest poena i osam skokova, Manu Đinobili na nula poena za deset minuta, kao i Toni Parker, koji je igrao devet minuta više.