Izvor: Pool, Getty Images Sport
Košarka 17.07.2017 | 02:27 > 05:13

Lejkersi i Portland u finalu Letnje lige, Zagorac 7+5+4

Košarkaši Portlanda i Los Anđeles Lejkersa sastaće se u finalu Letnje NBA lige u Las Vegasu.

Blejzersi su posle preokreta u drugom poluvremenu savladali Memfis sa 87:82, dok su Lejkersi bili bolji od Dalasa 108:98. Oba tima prvi put će se boriti se za titulu najboljeg.

Memfis je u drugoj četvrtini imao ogromnih 19 poena viška (41:22), ali se Portland do odlaska na odmor serijom 16:4 približio (45:38) i najavio mnogo bolje izdanje u nastavku utakmice.

Tim iz Oregona je prvi put poveo kod rezultata 54:53 i do kraja utakmice viđena je izjednačena borba. Blejzersi su u uvodnim minutama poslednje četvrtine serijom 6:0 otišli na 69:64 i vođstvo više nisu ispuštali.

Najbolji u Portlandu bili su Džarnel Stouks sa 22 poena i 15 skokova, Horhe Gutierez je dodao 16 uz 8 asistencija, dok je Kaleb Šanigan upisao 15 koševa i 11 skokova.

U poraženoj ekipi srpski internacionalac Rade Zagorac je za 24 minuta postigao 7 poena (1/2 za tri, 2/4 za dva), a imao je još 5 skokova, asistenciju i 4 ukradene lopte. Najefikasniji kod Grizlisa bio je Vinsent Hanter sa 14 poena.

Lejkersi su prokockali 26 poena prednosti iz druge četvrtine i Mavsima na nešto manje od dva i po minuta pre kraja dozvolili da se približe na pola koša minusa (96:95). Ipak, ekipa iz El Eja je u furioznoj završnici upisala siguran trijumf.

Izvor: You Tube

U pobedi Lejkersa sjajni su bili Lonzo Bol i Kajl Kuzma, drugi i 27. pik sa ovogodišnjeg drafta.

Bol je meč završio sa 16 poena, 10 asistencija i 4 skoka, dok je Kuzma upisao 25 poena i 5 uhvaćenih lopti. Istakao se i Met Tomas sa 20 poena, kao i Hrvat Ivica Zubac sa 12 koševa i 7 skokova.

U poraženoj ekipi Denis Smit je zabeležio 21 poen i 6 asistencija, Jogi Ferel 15, a Dorijan Dini-SMit i Brendon Ešli po 13 koševa.