Nurkić bolji od Bogdana, Kingsi nemoćni

NBA 19. nov 20176:33 > 6:38
Ethan Miller, Getty Images Sport

Košarkaši Portland Trejlblejzersa savladali su Sakramento Kingse kod kuće rezultatom 102:90 i tako im vratili za poraz pretrpljen u subotu (86:82).

Srpski reprezentativac u redovima Sakramenta Bogdan Bogdanović postigao je 12 poena (5/13 iz igre, 2/6 za tri) i zabeležio tri asistencije za 27 minuta na parketu. Najefikasniji kod Kingsa bio je Vili Koli-Stejn sa 18 poena, 17 je ubacio Zek Rendolf, a 13 Frenk Mejson.

Kod pobednika, najbolji je bio bekovski tandem Lilard-Mekolum. Prvi je ubacio 22 poena i zabeležio šest asistencija, dok je drugi meč završio sa 25 koševa i četiri dodavanja. Značajan doprinos trijumfu dao je i centar iz BiH Jusuf Nurkić, koji je imao 14 poena, sedam skokova, dve asistencije i četiri blokade za 24 minuta u igri.

Tom pobedom, Portland je došao do skora 9-7 i sada zauzima šestu poziciju na Zapadu, dok je Sakramento upisao 12. poraz iz 16 mečeva nalazi se na 14. mestu te konferencije.

Posle izjednačene prve i dela druge četvrtine, Portland je zaigrao znatno bolje i serijom 17:5 došao do prve dvocifrene prednosti 49:38. Ispostavilo se da je to zaostatak koji Kingsi neće uspeti da nadoknade do kraja meča.

Prednost Blejzersa je tokom treće deonice rasla do maksimalnih plus 22 (78:56), kada je i pitanje pobednika praktično bilo rešeno. Gosti su u finišu serijom 7:0 uspeli da, koliko-toliko, ublaže poraz.