Marjanović: Ne nerviram se, nisam više klinac

NBA 9. dec 201712:32 > 12:35
Gregory Shamus, Getty Images Sport

Centar Detroita Boban Marjanović odlično je iskoristio šansu protiv Golden Stejta i sa 10 poena, četiri skoka i asistencijom za 14 minuta na terenu poslao je poruku treneru Stenu Van Gandiju da mora ozbiljnije da računa na njega.

Ipak, američke novinare više je interesovalo Marjanovićevo mišljenje o tome što nije ‘miljenik’ sudija i što arbiri ne sakncionišu očigledne prekrpaje nad njim.

Iako je bio očigledno frustriran pojedinim odlukama srpski reprezentativac je istakao da se ne nervira i da nema nameru da reaguje.

Navikao sam. Ne želim da reagujem na svaku odluku i neću posle svake odluke koja mi se ne dopada da spustim glavu. Kada sam bio mlađi bio sam nervozniji. Tada sam se bunio, ali sve ovo je košarka. Sada sam stariji i iskusniji,“ istakao je Marjanović.

Ekipa iz Mičigena je trenutno sedma na Istoku sa učinkom 14-11, ali i u seriji od pet poraza.

Siguran sam da nas porazi neće poremetiti. Nije da ne igramo dobro, ali posle jedne ili dve loše odluke usledi poraz. Našim rivalima je teško u Detroitu, a bili smo ravnopravni i protiv Voriorsa i protiv Milvokija i protiv San Antonija i protiv Filadelfije,“ naglasio je Marjanović.

Sprski košarkaš je u drugoj sezoni trogodišnjeg ugovora sa Pistonsima odigrao samo šest utakmica i prosečno beleži 6 poena i 2 skoka za 7.3 minuta na terenu.