Seltiksi sigurni protiv Bobijevih Pistonsa

NBA 11. dec 20170:29 > 0:30
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Košarkaši Boston Seltiksa ostvarili su pobedu na gostovanju potiv Detroit Pistonsa rezultatom 91:81 i vratili se na pobednički kolosek posle poraza u prošlom meču od San Antonio Sparsa.

Bostonu je to 23. pobeda iz 28 mečeva i taj tim je trenutno vodeći na Istoku. Sa druge strane, Detroit je zabeležio i šesti uzastopni poraz, pa se sa skorom 14-12 nalazi na šestoj poziciji te konferencije.

U redovima Seltiksa bilo je pet igrača sa dvocifrenim učinkom. Najefikasniji je bio Al Horford sa 18 poena, devet skokova i šest asistencija, Irving je ubacio 16 poena, Braun i Smart po 12, a Tejtum 11.

Kod Detroita, za koji je srpski centar Boban Marjanović igrao pet minuta (dva poena i skok) najbolji je bio Tobajas Heris sa 19 poena i osam skokova, 15 je ubacio Toliver, a 12 Bredli. Andre Dramond je sakupio 15 skokova, ali je ubacio tek šest poena (1/5 iz igre).

Osim uvodne prednosti Detroita, gosti iz Masačusetsa su bili u vođstvu čitav meč i dvocifrenu prednost su imali već u prvoj deonici (26:15).

U nastavku je Detroit uspevao nekoliko puta da smanji razliku i ostane u meču, ali je Boston uvek imao spreman odgovor. U poslednjih 12 minuta igre Pistonsi su uspeli da spuste zaostatak na minus četiri (79:75), ali su Seltiksi i taj napad odbili, otišli na plus 10 (90:80) i rešili meč.