NBA 15. dec 20174:05 > 4:07
Rob Carr/Getty Images

Prva dva NBA duela u noći između četvrtka i petka donela sa nam pobede Detroita i Njujork Niksa.

Detroit Pistonsi su kao gosti bili bolji od Atlanta Houksa i slavili 105:91.

Za poen su bolji nakon prve četvrtine bili domaćini, ali su sjajnom igrom u drugoj i trećoj denici Pistonsi napravili dovoljnu „zalihu“ pred poslednjih 12 minuta koja su rezultatski pripala Atlanti ali je konačnu pobedu odneo Detroit.

Tobajas Haris je postigao 19 poena kao najefikasniji u Detroitu, a Andre Dramond je meč završio sa 12 poena, 19 skokova i devet asistencija. Ejveri Bredli je postigao 18 poena. Boban Marjanović nije ulazio u igru.

Ersan Iljasova je predvodio Atlantu sa 23 poena.

Niksi su, takođe kao gosti, savladali Bruklin Netse sa 111:104 u meču sa nekoliko preokreta u kome je viđena prava borba pod obručima.

Netsi su vodili u dva navrata u prvoj četvrtini da bi nakon toga sve do pred kraj treće deonice dominirali Niksi koji su stizali i do +18. Međutim, sredinom treće četvrtine, Netsi su stigli od -15 do +2, ali nisu uspeli da održe vođstvo pa je tim iz Njujorka ponovo preuzeo kontrolu nad utakmicom i stigao do pobede.

Kortni Li je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 27 poena. Enes Kanter je dodao 13 i uz devet skokova bio blizu dabl – dabl učinka.

Spenser Dinvidi je bio najbolji u Bruklinu sa 26 poena, a jedan manje postigao je Rondi Holis – Džeferson.