Reptorsi sa +34 ispratili Kralja iz Kanade

NBA 12. jan 20184:35 > 4:36
Getty Images/Matthew Stockman

Košarkaši Toronto Reptorsa ubedljivo su slavili kod kuće protiv Klivlend Kavalirsa rezultatom 133:99.

Prošlogodišnjem finalisti je to drugi uzastopni ubedljiv poraz, pošto su nedavno od njega bolji bili Minesota Timbervulvsi (127:99).

Toronto je do trijumfa došao fantastičnom igrom u drugoj deonici i fazi odbrane i u napadu. Kavalirsi su za 12 minuta postigli samo 16 poena, dok su Reptorsi ubacili 35 i sa +25 ušli u drugo poluvreme (65:40).

U trećoj četvrtini ta prednost je rasla i do +33 (75:42) posle čega nije bilo povratka za goste iz Ohaja.

Trijumf Toronta dodatno dobija na značaju ako se zna da je ostvaren bez prvog pleja Kajla Laurija i krilnog centra Serža Ibake.

U njihovom odsustvu, najefikasniji je bio rezervista Fred Vanvlit sa 22 poena (6/8 za tri), a sa klupe sjajan doprinos je dao i Paskal Siakam sa 16 poena i sedam skokova. Od startera, Majls je ubacio 16 poena, Derozan 13, uz osam asistencija, a odličnu partiju pružili su Jonas Valančunas sa 15 poena i 18 skokova i Džejkob Poeltl sa 12 poena i 12 skokova.

Kod Klivlenda, Lebron Džejms je bio najbolji sa 26 poena, Džef Grin je imao 13, Krauder 11, a Lav 10. Treba istaći i izuzetno lošu partiju Ajzee Tomasa, koji je za 24 minuta na parketu ubacio samo četiri poena (2/15 iz igre, 0/6 za tri).

Trenutno, Toronto je drugi na Istoku sa 29 pobeda i 11 poraza, dok je Klivlend treći sa 26-15.