Klarkson nosio Lejkerse, Hardavej utišao Jutu

NBA 20. jan 20187:14 > 7:16
Christian Petersen/Getty Images

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa ostvarili su prvu pobedu ove nedelje posle dva poraza, pošto su na svom terenu savladali Indijana Pejserse sa 99:86.

Lejkersi su utakmicu prelomili tek u poslednjih nekoliko minuta, kada su i došli do maksimalnih plus 15.

Sam početak meča protekao je u izjednačenoj borbi, nijedan od dva tima nije uspevao da se odmakne, da bi na polovini prvog perioda Pejsersi preuzeli kontrolu. U jednom trenutku su imali devet poena prednosti, ali su u drugoj četvrtini Lejkersi došli do vođstva koje nisu ispuštali. Tim iz Indijanapolisa se držao do samog finiša, ali na kraju nije imao šanse protiv raspoloženih domaćina.

Lejkerse je predvodio Džordan Klarkson sa 33 poena i po sedam skokova i asistencija. Džulijus Rendl je dodao 14 poena, a Kajl Kuzma jedan manje.

Kod Pejsersa, Viktor Oladipo je upisao 25 poena, dok je Domantas Sabonis imao 15 poena i 14 skokova.

Lejkersi imaju 16 pobeda i 29 poraza, dok je skor Pejsersa 24/22.

U poslednjoj utakmici večeri, Njujork Niksi su slavili na gostovanju Juti Džez sa 117:115. Dva tima su odigrala duel sa nizom preokreta, Niksi su čak imali šansu da budu ubedljiviji, ali se tim iz Solt Lejk Sitija držao do poslednjeg trenutka.

Tim Hardavej junior je sa 31 poenom i pet skokova učestvovao u trijumfu Niksa, dok su Kristaps Porzingis i Kortni Li dodali po 18 poena.

U redovima Džeza, Rudi Gobert je imao 23 poena i 14 skokova, dok je Rodni Hud dodao 18 poena i pet skokova. Po poen manje imali su Donovan Mičel i Riki Rubio.