Obračun Derozana i Grifina, Toronto i Hjuston ne gube

NBA 8. mar 20183:30 > 3:31
Vaughn Ridley, Getty Images Sport

Košarkaši Hjustona nastavili su niz pobeda u Milvokiju, baš kao i Toronto u Detroitu, dok je Memfis u Čikagu zabeležio 15. uzastopni poraz u najjačoj ligi sveta.

Rakete su protiv Baksa zabeležile 17. trijumf u nizu (110:99), odnosno 25. u poslednjih 27 utakmica i sa učinkom 51-13 zadržali minimalnu prednost u odnosnu na Golden Stejt (50-14) na vrhu tabele Zapadne konferencije.

Gosti su predvođeni raspoloženim Džejmsom Hardenom u većem delu utakmice imali dvocifrenu prednost i osmoplasiranoj ekipi Istočne konferencije naleli su šesti neuspeh u minulih sedam utakmica.

Harden je meč završio sa 26 poena (8/20 iz igr, 3/10 za tri), 5 skokova, 6 asistencija, 4 ukradene i 5 izgubljenih lopti, Kris Pol je upisao 16 koševa i 11 asistencija, a Erik Gordon 18 poena. Kod Baksa je Janis Adetokumbo odskočio sa 20 poena i 7 skokova, a Kris Midlton je postigao 18, uz 12 skokova i 5 asistencija.

Meč između Detroita i Toronta rešen je u produžetku, a šestim vezani trijumfom (121:119) Reptorsi su postali prvi tim koji je obezbedio mesto u plej-ofu.

Pistonsi su sjajno odigrali drugu četvrtinu i serijom 22:2 u 18. minutu otišli su na maksimalnih +17 (48:31). Gosti iz Kanade su u finišu treće četvrtine uzvratili serijom 23:6 i preokrenuli na 85:78, ali nisu uspeli da se ozbiljnije odlepe i izbegnu neizvesnu završnicu.

Trojkom Iša Smita 40 sekundi pre kraja ekipa iz Mičigena je izjednačila na 109:109, a onda su na scenu stupili Demar Derozan i Blejk Grifin. Obojica su upisali po 5 poena, s tim što je Pistonsima produžetak obezbedio Grifin pogotkom 0.9 sekundi pre kraja (114:114).

Prvi koš u ekstra vremenu postingut je tek posle tri minuta, a važan trijumf Torontu obezbedio je Fred Vanvlit 1.1 sekunde pre kraja produžetka.

Derozan je utakmicu završio sa 42 poena (16/28 iz igre, 2/6 za tri) i 6 asistencija, Norman Pauel je dodao 17, Kajl Lauri 15, uz 7 skokova i 15 asistencija i Jonas Valančijunas 14 koševa i 11 uhvaćenih lopti. Na drugoj strani prednjačio je Grifin sa 31 poenom (12/21 iz igre), Redži Bulok je upisao 21, a Andre Dramond 10, uz 21 skok.

Juta je bila ubedljiva u Indijanapolisu (104:84) i četvrtim uzastopnim trijumfom još jednom potvrdila da nije odustala od borbe za mesto u plej-ofu.

„Džezeri“ su u većem delu meča imali dvocifrenu prednost, a Pejsersi su tek nekoliko puta minus uspeli da učine jednoscifrenim, poslednji put u finišu treće četvrtine.

Francuz Rudi Gober je dominirao sa 23 poena (10/14 za dva) i 14 skokova, Donovan Mičel je dodao 20, uz 6 asistencija, Riki Rubio je upisao 18 poena, 6 skokova i 7 asistencija, Džej Krauder 16, a Džoe Ingls 11 koševa i 10 uspešnih dodavanja. Kod domaćih Majls Tarner je zabeležio 24, a Viktor Oladipo i Bojan Bogdanović (4/10 iz igre, 0/4 za tri, 5/6 slobodna bacanja) po 13 poena.

Juta je deseta na Zapadu sa učinkom 35-30, dok je Indijana na istoj poziciji na Istoku (35-28).

Čikago je u „Junajted Centru“ upisao drugu pobedu u poslednja tri meča i gostima iz Memfisa naneo 15. uzastopni poraz – 119:100.

„Bikovi“ su sredinom treće četvrtine imali 21 poen viška (82:61), ali su Grizlisi uspeli da se vrate i nekoliko puta dođu samo na pola koša zaostatka. Ipak, Čikago je u finišu serijom 10:2 rešio sve dileme.

Finac Lauri Markanen je postigao 22 poena, a Kris Dan (9 asistencija) i Zek Levin po 21. Kod gostiju Dilon Bruk je bio najbolji sa 29 poena, a po 17 su dodali Mark Gasol (6 skokova, 7 asistencija) i Ben Meklimor.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELE.