Kraljevi jači od Magije, Bogdan 10 asistencija

NBA 10. mar 20186:19 > 6:21
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Košarkaši Sakramento Kingsa pobedili su kod kuće Orlando Medžik rezultatom 94:88.

Domaću ekipu do pobede su vodili Garet Templ sa 23 poena i Kosta Kufos sa dabl-dabl učinkom (18p, 13sk). Blizu dabl-dabla bio je i srpski bek Bogdan Boganović, koji je sa 27 minuta na parketu upisao osam poena (3/12 iz igre, 2/8 za tri) i 10 asistencija. Uz to, Bogdanović je imao i tri skoka i ukradenu loptu. Značajan doprinos trijumfu dao je i iskusni Vins Karter sa 15 poena.

U redovima Orlanda, najefikasniji je bio Džonatan Simons sa 25 poena i pet skokova, 13 je dodao Nikola Vučević, uz isto toliko uvaćenih lopti, 12 je imao Di Džej Ogastin, dok je jedan manje ubacio Hrvat Mario Hezonja.

Kingsi su uvodnom serijom 11:2 najavili ono što će se dešavati u nastavku meča. Sve vreme su domaći bili u prednosti, koja je tokom treće četvrtine iznosila i maksimalnih plus 15 (58:43).

Orlando je pokušavao da se vrati u meč, međutim, Sakramento je odbijao svaki njihov napad, rutinski održao prednost i na kraju zasluženo slavio.

Ekipa iz Kalifornije je došla do 21. pobede u sezoni i uz 45 poraza zauzima 12. mesto na Zapadu. Sa druge strane, Orlando je uz 20-46 14. na Istoku.