Lejkersi bolji od Nagetsa, novi lični rekord za Lebrona

NBA 14. mar 20185:45 > 5:49
Harry How/Getty Images

Veče između utorka i srede u NBA zaključile su pobede Klivlend Kavalirsa i Los Anđeles Lejkersa.

Klivlend je na gostovanju Finkisu slavio sa 129:107 i prekinuo niz od dva poraza. Klivlend je od prvog do poslednjeg trenutka vodio, imao i +27 u jednom trenutku i stigao do sigurne pobede.

Lebron Džejms predvodio je sedmoricu igrača sa dvocifrenim učinkom uz novi tripl – dabl. Džejms je meč završio sa 28 poena, 13 skokova i 11 asistencija, a dodao je i tri blokade i dve ukradene lopte. Džejmsu je ovo 14. tripl – dabl sezone i po tome će mu ova sezona biti najuspešnija jer do sada nikada nije imao 14 tripl – dabl učinaka u jednoj sezoni.

Džordan Klarkson je dodao 23 poena, a Kajl Korver poen manje.

Tidžej Voren je predvodio Finiks sa 19 poena uz 10 skokova za dabl – dabl. Isti broj poena imao je i Džoš Džekson, a dva poena manje imao je Devin Buker.

Denver Nagetsi su nakon dve vezane pobede poraženi na gostovanju Los Anđeles Lejkersima koji su slavili sa 112:103.

Lomio se rezultat tokom prve polovine prve četvrtine nakon čega su poveli Lejkersi, ali je Denver do poluvremena uspeo da smanji zaostatak dobrom serijom i povede na početku drugog poluvremena.

Nagetsi su vođstvo čuvali do sredine četvrte deonice kada su Lejkersi ponovo preuzeli kontrolu nad utakmicom i došli do pobede.

Kajl Kuzma i Džulijus Rendal postigli su po 26 poena uz po 13 skokova i po dve asustencije, a Kuzma je doao i jednu ukradenu loptu. Ajzea Tomas je meč završio 23 poena, a Bruk Lopez je dodao 17.

U Denveru je Vilson Čendler zabeležio dabl – dabl sa 26 poena i 10 skokova, Džamal Marej dodao je 18. Nikola Jokić ke imao 15 poena, devet skokova, pet asistencija i jednu ukradenu loptu. Jokić veći deo prvog poluvremena nije igrao jer je rano došao do treće lične greške, a ukupno je odigrao 26 minuta.

Denver je pravio mnogo grešaka u samoj završnici meča kada je jurio rezultat, a izgubljene lopte i promašeni ziceri koštali su ih i poraza.