Vukovima srpski derbi protiv Klipersa u trci za plej-of

NBA 21. mar 20183:21 > 3:40
Harry How, Getty Images Sport

Košarkaši Minesota Timbervulvsa pobedili su Los Anđeles Kliperse rezultatom 123:109, u jednom od važnih mečeva u borbi za plasman u plej-of u Zapadnoj konferenciji NBA lige.

U „Target“ centru u Mineapolisu se vodila neizvesna borba tokom prvog poluvremena, u kojem su periode vođstva imale obe ekipe. Domaćin je meč prelomio početkom treće četvrtine, kada se rezultatski odlepio, pa je do samog kraja imao uglavnom dvocifrenu prednost, koju tim iz Los Anđelesa nije uspeo da stigne.

Igrala su trojica srpskih internacionalaca, a najzapaženiji je bio u redovima Klipersa plejmejker Miloš Teodosić. On je za 22 minuta na terenu ubacio 10 poena, šut iz igre 3-8, 2-5 za tri, 2-2 sa linije penala, uz dve asistencije i jedan skok. Centar Boban Marjanović je igrao za Kliperse devet minuta, postigao je četiri poena, 2-3 šut iz igre, a imao je i šest skokova, jednu asistenciju i dve blokade.

Nemanja Bjelica je u dresu Minesota Timbervulvsa igrao 22 minuta, ubacio je samo dva poena (1-6 iz igre, 0-3 za tri), a imao je osam skokova i dve asistencije.

U pobedi Vulvsa je briljirao Karl-Entoni Tauns sa 30 poena i 10 skokova, 27 je ubacio Endrju Vigins, Džamal Kroford i Džef Tig su postigli po 20 poena, dok je meč sa 15 poena završio Tadž Gibson.

Deandre Džordan je bio najefikasniji u ekipi Klipersa sa 18 poena, uz koje je imao i 12 skokova, Lu Vilijams i Šon Kilpatrik su ubacili po 15 poena, a Ostin Rivers 11 poena.

Timbervulvsi su na granici zone za plej-of sa odnosom pobeda i poraza 41-31, dok su Klipersi na 37-33.