Denver sve dalje od plej-ofa, pobeda Jute u Dalasu

NBA 23. mar 20183:46 > 4:10
Hannah Foslien, Getty Images Sport

Košarkaši Juta Džeza ostvarili su izuzetno važnu pobedu u Dalasu 119:112 u borbi za plej-of. Hjuston je zadržao velike šanse za prvu poziciju na Zapadu posle pobede nad Detroitom posle produžetka 100:86. Izuzetno efikasno u Nju Orleansu između Pelikansa i Lejkersa 128:125.

Iako krajnji rezultat u Teksasu govori da je možda bilo rezultatske drame, ona je uistinu izostala. Osim u prvoj četvrtini Mevsi nijednom nisu vodili, a sredinom treće četvrtine bilo je i plus 20 za goste. Na kraju su rutinski priveli meč kraju, a jedino što su domaći uspeli je da smanje na jednocifrenu razliku. Ponovo je briljirao Donovan Mičel sa 26 pogodaka, Riki Rubio je postigao 22 uz po pet skokova i ukradenih lopti i tri asistencije i solidan šut iz igre 8/14. Džo Ingles je zabeležio dabl dabl od 18 poena i 10 asistencija. Na drugoj strani Džej Džej Barea bio je strelac 23 poena. Ovo je loš rezultat za Denver Nikole Jokića, koji na devetom mestu Zapada zaostaje za osmim Džezerima dve pobede, pošto Juta ima 41-31.

Važan trijumf zabeležili su Hjuston Rokitsi i to protiv odličnih Detroit Pistonsa tek posle produžetka. U 40 minuta bilo je 88:88, a u dodatnih pet minuta prevagu je sa četiri poena odneo plej Erik Gordon, koji je menjao Krisa Pola. On je bio i najefikasniji sa 22 poena, jedan više od Džejmsa Hardena, dok je kod Detroita nezaustavljiv bio Blejk Grifin sa tripl dabl učinkom od 21 poena i po 10 skokova i asistencija. Ovom pobedom Hjuston je gotovo zacementirao prvo mesto na Zapadu sa skorom 57-14, pet više pobeda od Golden Stejt Voriorsa, dok je Detroit ostao na devetom mestu Istoka sa gotovo samo teoretskim šansama za plej-of, pošto imaju skor 32-40, pet pobeda manje od Milvokija uz utakmicu više.

Pobedu možda vrednu i plej-ofa zabeležili su Nju Orleans Pelikansi u pravom vatrometu protiv Los Anđeles Lejkersa. Rezultat je bio 128:125, a odlučila je odlična četvrta četvrtina koju su domaćini dobili 31:17. Ponovo najbolji kod pobednika bio je Entoni Dejvis sa 33 poena i devet skokova. Na drugoj strani čak četvorica su postigli preko 20 poena. Kentejvijus Koldvel Poup bio je najefikasniji sa 28,, Džulijus Rendl i Bruk Lopez po 23, Rendl i 10 skokova, a Kajl Kuzma 22. Dvocifren je bio i Ajzea Tomas sa 15 poena, a Ivica Zubac je za pet minuta pogodio jedini šut koji je uzeo za dva poena. Pelikansi su četvrti na Zapadu sa skorom 43-30, dok su Lejkersi 11. sa 31-40.