Siksersi prate Kavse, tripl-dabl Simonsa, Bjelica loš

NBA 25. mar 20181:46 > 1:50
Ron Turenne/NBAE via Getty Images

Košarkaši Filadelfije pobedili su Minesotu sa 120:108 i šestim uzastopnim trijumfom nastavili trku sa Klivlendom za treće mesto na Istoku pred plej-of najjače lige sveta.

Jesse D. Garrabrant/Getty Images

Vukovi su u prvom poluvremenu (59:52) pružili dobar otpor razigranim Siksersima, koji su meč prelomili u trećoj četvrtini. Ekipa iz Pensilvanije je ovaj deo utakmice dobila sa 39:19 tako da je trener Bret Braun svoje najbolje igrače mogao da poštedi napora u većem delu poslednjeg perioda.

Briljirao je ruki Ben Simons koji je ostvario deseti tripl-dabl u sezoni – 15 poena, 12 skokova, 13 asistencija za 30 minuta, a odlični su bili Džoel Embid sa 19 poena i 6 skokova, kao i Dariš Šarić koji je za 21 minut zabeležio 18 poena (6/10 iz igre, 3/6 za tri, 3/5 slobodna bacanja), uz 3 skoka i 2 asistencije.

Italijan Marko Belineli je dodao 17 koševa (3/4 za tri).

Nemanja Bjelica je bio u startnoj postavi gostujućeg tima iz Mineapolisa, ali se nije proslavio. Srpski reprezentativac je upisao svega 5 poena (2/9 iz igre, 1/4 za tri), 4 skoka i izgubljenu loptu za 28 minuta.

Najefikasniji kod Vukova, koji su sa učinkom 42-32 sedmi na Zapadu, bili su Endrju Vigins sa 16 i Karl Entoni Tauns sa 15 poena i 11 skokova. Isti broj poena zabeležio je i Gorgi Đeng.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELE.