Denveru malo sjajni Jokić, Vašington začarao Sparse

NBA 28. mar 20183:57 > 4:02
Jonathan Daniel, Getty Images Sport

Denver vezao dva poraza, nedovoljna sjajna partija Jokića. Vašington bolji od Sparsa.

Denver je poražen na gostovanju Torontu koji je na kraju slavio sa 114:110. Meč nam je doneo brojne preokrete i novi poraz Nagetsa koji su još jednom pali u igri kada su trebali da budu najbolji što umeju. Smenjivale su se ekipe u vođstvu, a u četvrtu deonicu je sa prednošću ušao Denver. Ipak, ekipa Majka Melouna odigrala je još jednu lošu završnicu i dozvlila rivalu da dođe do pobede.

Toronto su sa po 15 poena predvodili Jonas Valančijunas koji je dodao sedam skokova i Demar Derozan sa istim brojem poena i osam asistencija.

Denveru nije bila dovoljna odlična partija Nikole Jokića koji je još u prvom poluvremenu došao do dabl – dabl učinka a na kraju su mu dve asistencije nedostajale za tripl – dabl. Jokić je odigrao 40 minuta i postigao 29 poena uz 16 skokova, osam asistencija , dva ukradene lopte i jednom blokadom. Pol Milsap ga je pratio sa 20 poena dok je Džamal Marej postigao 15.

Vašington Vizardsi slavili su pred svojim navijačima protiv San Antonio Sparsa 116:106. Sparsima je ovo drugi vezani poraz, 33. u sezoni a ono što će ih više zabrinuti je povreda Lamarkusa Oldridža koji se nakon nagnječenja kolena nije vraćao na teren.

Prva četvrtina je veći delom bila izjednačena, da bi pred kraj poveli Sparsi koji su vođstvo uspeli da sačuvaju samo do prve trećine druge deonice. Vašington je tada preuzeo kontrolu nad utakmicom, stekao veliku prednost koja je sezala i do 25 poena, pa im pobedu nije ugrozila ni činjenica da su poslednju četvrtinu izgubili sa 40:28.

Čak sedmorica igrača Vašingtona imala su dvocifren učinak, a prednjačio je Markif Morsi sa 15 poena. Oto porter je dodao poen manje, 13 je zabeležio Džodi Miks, po 12 su postigli Marćin Gorat, Ramon Sesions i Keli Oubre. Sa 11 je meč završio Majk Skot.

U SAn Antoniju niko nije nadmašio Oldridžovih 13 poena koje je postigao za 17 minuta na parketu do povrede. Brajan Forbs je ubacio 12, Peti Mils 11, a Pau Gasol 10 poena.