Majami bolji od Klivlenda, Hjuston bez Brade od Čikaga

NBA 28. mar 20184:42 > 4:47
Abbie Parr/Getty Images

Hjuston je u noći između utorka i srede bio bolji od Čikaga, Portland je slavio na gostovanju Nju Orleansu, a Majami je nadigrao Klivlend. Nurkić odličan.

Majami je bio bolji od Klivlenda i do pobede došao sa 98:79 u duelu u kome je sve vreme bio bolji tim koji je imao vođstvo.

Keli Olinik bio je najefikasniji sa 19 poena, po 15 su dodali Džoš Ričardson i Džejms Džonson koji je imao i devet skokova. Goran Dragić je za 29 minuta postigao 10 poena uz tri skoka i pet asistencija.

U Klivlendu niko nije bio na visini zadatka. Lebron Džejms je za 37 minuta u igri ubacio 18 poena iz šest skokova i sedam asistencija, a prilično se osetilo odsustvo Kevina Lava. Lav je odigrao ukupno sedam minuta, a u drugom poluvremenu, nakon udarca koji je dobio u lice nije se vraćao na teren.

Hjuston je bio veoma ubedljiv i sa 118:86 savladao Čikago pred svojim navijačima. Čikago je samo nakon prvog napada imao dva poena prednosti, a od tada pa do kraja meča terenom su gospodarili domaći igrači koji su do lake pobede došli i bez Džejmsa Hardena koji je dobio priliku da odmori.

Erik Gordon je preuzeo ulogu lidera i predvodio Hjuston do pobede sa 31 poenom, deset manje postigao je Trevor Ariza dok je Kris Pol sa 13 poena i 10 asistencija zabeležio dabl – dabl.

Lauri Markanen je bio najefikasniji u Čikagu i postigao je 22 poena, po 12 su dodali Denzel Valentajn i Šon Kilpatrik dok je sa 10 poena i 12 skokova Noa Vonleh zabeležio dabl – dabl.

Portland se sa gostovanja Nju Orleansu vraća sa pobedom do koje je došao rezultatom 107:103. Nju Orleans je vodio sve do četvrte četvrtine kada je Portland suepo da se vrati u meč i uz nekoliko smena u vođstvu na kraju odnese prevagu na bodovnom tasu u ovom meču.

Demijan Lilard je predvodio Portland sa 41 poenom, devet skokova i šest asistencija. Sjajan je bio Jusuf Nurkić koji je sa 21 poenom i 10 skokova došao do dabl – dabl učinka na ovom meču, a dvocifren učinak u dve kolone imao je i Al Faruk Aminu sa po 10 poena i skokova.

Sa druge strane, Entoni Dejvis je sa 36 poena i 14 skokova predvodio Nju Orleans, a Holidej je zabeležio tripl – dabl sa 21 poenom i po 11 skokova i asistencija. Nikola Mirotić je postigao dva poena i dodao četiri skoka.