Vol: Sudije nisu krive za poraz

NBA 18. apr 20189:14 > 9:17
Tom Szczerbowski/Getty Images

Bek Vašington Vizardsa Džon Vol preuzeo je odgovornost na sebe posle poraza svog tima od Toronto Reptorsa u drugoj utakmici četvrtfinala Istočne konferencije NBA lige.

Reptorsi su protekle noći slavili sa 130:119 i tako su poveli sa 2-0 u seriji.

Vol je posle prve utakmice dva tima izneo niz kritika na račun sudija, ali je tri dana kasnije rekao da su Vizardsi sami sebe odveli u poraz. Naglasio je da sebi nisu pomogli time što su svojim rivalima dozvolili da već u prvoj četvrtini dođu do prednosti od 17 poena.

Situacija je takva kakva je. Posle prethodne utakmice sam rekao da mnogo toga nije dosuđeno, ali je u isto vreme trebalo da završim te akcije. Mislim da je ovoga puta bilo drugačije, ali sam opet morao da rešim neke akcije, osećam da sam mnogo toga promašio. To ne diktira kakva će utakmica biti, to pomalo utiče na vaš procenat šuta… Nismo zbog toga izgubili, već jer smo već u prvoj četvrtini imali zaostatak 44:27“, istakao je Vol.

Pored Vola, i Bredli Bil je kritikovao sudije posle prve utakmice, a između ostalog je rekao da igrači Reptorsa mnogo drže igrače u odbrani. Vol je istakao da su mu sudije prišle na poluvremenu prve utakmice i rekle da su napravili određene greške u ranijem delu utakmice. Međutim, i tada je naglasio da je na Vizardsima da se izbore sa svim na terenu i prođu u drugu rundu plej-ofa.

Naredna utakmica serije Vizardse i Reptorse očekuje u petak u prestonici Sjedinjenih Država.