Sjajna Juta izjednačila protiv Hjustona!

NBA 3. maj 20184:42 > 4:50
Tim Warner/Getty Images

Nakon pez uzastopnih pobeda Hjustona nad Jutom u ovoj sezoni, tim iz Solt Lejk Sitija konačno je uspeo da slavi i izjednači rezultat u polufinalnoj seriji Zapada na 1:1.

U drugom duelu igranom u Teksasu, bilo je 116:108 za Jutu, koja je uprkos izostanku povređenog Rikija Rubija odigrala izvanredan duel.

Prvo poluvreme proteklo je potpuno u znaku gostiju, koji su u jednom trenutku u drugoj četvrtini imala i 19 poena razlike u svoju korist.

Rokitsi su predvođeni Hardenom u finišu prvog poluvremena uspeli da prepolove razliku, pa je rezultat pre odlaska na pauzu bio 64:55 za Jutu. Harden je u drugoj četvrtini postigao 17 poena.

Rokitsi su u istom stilu nastavili u trećoj četvrtini i brzo postigli do potpunog preokreta. Juta je uoči poslednje četvrtine imala poen prednosti, da bi serijom 10:0 uspela da povede 108:96, što je na kraju i odlučilo duel.

Fantastično veče imao je Džo Inglsa, sa 27 postignutih poena i sedam pogođenih trojki iz devet pokušaja.

Donovan Mičel postigao je 17 poena i istakao se asistencijama – ukupno 11, od toga sedam u prvom poluvremenu. Rudi Gober je imao dabl-dabl od 15 poena i 14 skokova, Džej Krauder takođe – 15 poena uz deset uhvaćenih lopti.

Kod Hjustona najefikasniji je bio Harden sa 32 poena, Kris Pol je ubacio 23, Klint Kapela 21 uz 11 skokova.