Hjuston trojkama uništio Voriorse!

NBA 17. maj 20185:10 > 5:29
Tim Warner/Getty Images

Košarkaši Hjustona pobedili su Golden Stejt sa 127:105 u drugoj utakmici finala Zapadne konferencije NBA lige i izjednačili rezultat u seriji na 1:1.

Najbolji tim regularnog dela sezone odigrao je mnogo bolje nego pre dva dana kada je pred svojim navijačima poražen od Voriorsa, a pored odlične defanzive Rakete su briljirale i u napadu, posebno u šutu za tri poena.

Aktuelni šampion će biti domaćin u sledeće dve utakmice 21.i 23. maja.

Hjuston je serijom 10:3 u finišu prve četvrtine najavio odlično napadačko veče, a prvi put su dvocifrenu prednost imali kod rezultata 38:26. Gosti su uspeli da se vrate, Klej Tompson je tek u 18. minutu postigao prvi koš za 40:35, ali su trojkama odgovorili Kris Pol i Pi Džej Taker (46:35). Ubrzo je Erik Gordon ubacio desetu trojku za svoj tim za 54:40 u u 20. minutu.

Rakete su na poluvreme otišle sa +14 (64:50), uz šuz za tri 10/23, 15 poena Arize, odnosno po 14 Takera i Hardena… Sa druge strane Kevin Durent je zabeležio 18 poena, a ostali starteri (Grin, Iguodala, Kari i Tompson) Golden Stejta zajedno 19.

U trećoj četvrtini probuđeni Kris Pol je oidržavao dvocifrenu prednost ekipe iz Teksasa i u ovom delu utakmice postigao je 11 poena. Voriorsi su igrali slabo, ali su sve do polovine poslednjeg perioda gajili nadu da mogu do preokreta i duplog brejka.

Ipak, serijom 11:0 uz po ubačenu trojku Gordona, Takera i Hardena na 6:39 minuta pre kraja na semaforu je pisalo 111:89 za Hjuston. To je bio kraj.

Rakete su trojke šutirale 16/42, rezervista Gordon (6/9 za tri) i Harden (3/15 za tri, 10 sk, 3 as) sa po 27 poena bili su najefikasniji, Taker je sa 22 poena (5/6 za tri) ostvario rekord karijere u plej-ofu, Trevor Ariza je dodao 19, uz 6 asistencija, a Pol 16 (6/14 iz igre), 4 skoka i 6 asistencija.

Kod Voriorsa jedini raspoložen je bio Kevin Durent sa 38 poena (13/22 iz igre, 3/7 za tri), Stef Kari je upisao 16 (1/8 za tri), a Klej Tompson 8.

U finalu Istočne konferencije Boston vodi protiv Klivlenda sa 2:0.