Ubedljivi Kingsi, ubedljiv i Bjelica; Foks tripl – dabl

NBA 2. nov 20183:21 > 3:25
Ezra Shaw/Getty Images

Sakramento Kingsi su u noći između četvrtka i petka slavili na gostovanju Atlanta Houksima sa ubedljivih 146:115.

Do šeste pobede u sezoni Sakramento Kingsi došli su na gostovanju Atlanti gde su nakon početnog vođstva domaćina uspeli da preokrenu meč u svoju korist i do kraja samo povećavaju prednost.

Posebno su ubedljivi Kingsi bili u trećoj četvrtini u kojoj su ubacili 46 poena, a u svim deonicama imali su preko 30 postignutih poena. Prednost gostiju išla je i do +37.

Najubeldjiviji je u pobedničkom timu bio Dearon Foks koji je zabeležio tripl – dabl sa 31 poenom, 10 skokova i 15 asistencija. Foksu je ovo prvi tripl – dabl učinak u karijeri. Badi Hil je dodao 27 poena.

Odličan je ponovo bio Nemanja Bjelica koji je za 23 minuta postigao 19 poena i dodao dva skoka, tri asistencije i dve ukradene lopte. Srpski košarkaš je imao šut iz igre sedam od 11, a trojke je šutirao tri od pet.

U Atlanti je najefikasniji sa 23 poena bio Džeremi Lin. Trej Jang je imao dabl – dabl sa 14 poena i 10 asistencija. Isti broj poena dodao je i Kent Bazemor, a sa 11 je duel završio Aleks Len.

Nakon prva četiri meča u kojima su zabeležili samo jednu pobedu, Kingsi su sada vezali pet trijumfa, od čega poslednja tri na gostovanjima. Za Atlantu je ovo šesti poraz u sezoni, a četvrti vezani.