Sansi ispustili Seltikse, Kajri i Moris za spas Bostona

NBA 9. nov 20184:41 > 4:46
Christian Petersen/Getty Images

Ekipa Oklahoma Siti Tander je savladala Hjuston Roketse rezultatom 98:80 u meču između četvrtka i petka. Fininks Sansi su izgubili od Boston Seltiksa posle produžetka 116:109.

Finiks je na početku meča protiv Seltiksa odigrao najbolju četvrtinu. Dobili su taj deo igre 32:13 i otvorili sebi utakmicu, a tada su bili odlični Devin Buker, Deandre Ejton i Ti Džej Voren. Do poluvremena je izostala reakcija Seltiksa pa su Sansi imali 20 razlike na velikom odmoru.

Džejlen Braun i Kajri Irving nisu imali uspeha da vrate svoj tim u igru tokom treće četvrtine da bi tek u četvrtoj Boston sišao na jednocifren minus. Tada je pogađao Irving koji je uspeo trojkom 35 sekundi pre kraja da skoro potpuno istopi prednost ekipe Igora Kokoškova. On je pogodio za 98:85, a Finiks je zatim izgubio loptu pa Džejlen Braun pogađa za samo minus jedan.

U penal završnici Ti Džej Voren je bio siguran dva puta pa je opet tri razlike za Finiks na sedam sekundi do kraja. Markus Moris tada pogađa trojku i šalje Seltiske u produžetak.

Kajri Irving je dobro otvorio taj deo igre, a Sansi su se držai do 109:109. Tada je pogodio Džejlen Braun za tri i posle toga više nije bilo povratka za Finiks.

Kajri Irvin gje meč završio sa 39 poena, a Braun i Moris su imali po 17. Devin Buker je kod Finiksa imao 38, a Ti Džej Voren 29 poena.

J Pat Carter/Getty Images

Oklahoma je predvođena Denisom Šruderom i Polom Džordžom odlično otvorila utakmicu i vodila je dvocifrenom razlikom već psole prvog perioda. Roketsi su tu prednost stigli u drugoj četvrtini, čak i poveli ali je opet Oklahoma uspela da uspostavi kontrolu nad utakmicom pa je na semaforu na poluvremenu bilo 59:45 za Tander.

U nastavku su pokušaji Roketsa da se vrate u meč bili neuspešni i Oklahoma je stigla i do 20 poena viška. Tanderi su mirno priveli meč kraju i dobili su sedmi meč ove sezone u 11. utakmici. Hjuston sada ima skor četiri pobede i šest poraza.

Pol Džordž je bio zamena za lidera Rasela Vestbruka, on je ubacio 20 poena, Stiven Adams 19, a Nemac Denis Šruder je imao 14. Kod Hjustona je Džejms Harden bio najefikasniji sa 19 poena (7/19 šut iz igre), dok je Klint Kapela imao 17 poena.