Bobi i Teo bez šanse, Janis i Bledso ponizili šampiona

NBA 9. nov 20186:19 > 6:29
Sean M. Haffey/Getty Images

Los Anđeles Klipersi poraženi su od Portland Trejl Blejzersa 116:105, uz veoma male minutaže Bobana Marjanovića i Miloša Teodosića. Milvoki Baksi su slavili u "Orakl areni" protiv šampiona Golden Stejt Voriorsa rezultatom 134:111.

Boban Marjanović je počeo utakmicu kao starter ali nije uspeo da spreči Portland da dođe do početne prednosti. Blejzersi su uglavnom kontrolisali rezultat u prvom poluvremenu dozvolivši gostima iz Los Anđelesa da se približe do velikog odmora, a čak je pred kraj druge četvrtine bilo i nerešeno.

I u trećem periodu se desilo da je Portland ispustio plus deset pa su Klipersi kako tako bili u igri, a ista greška se Portlandu nije desila u poslednjoj deonici. Kada su tu napravili dvocifrenu razliku, maltene su obezbedili pobedu.

Demijen Lilard i Si Džej Mekolum su predvodili ekipu Portlanda sa 25 odnosno 23 poena, a Trejl Blejzersi su solidno šutirali za tri tokom celog meča i bili su dominantniji u skoku. Danilo Galinari i Lu Vilijams su ubacili po 20 poena za Los Anđeles Kliperse. Bobi Marjanović je imao četiri poena za 12 minuta na parketu uz šut iz igre 2/5, a imao je i četiri skoka. Miloš Teodosić je igrao samo četiri minuta, promašio je jednu trojku i imao je jedan skok.

Jusuf Nurkić je bio starter za Portland, a za 23 minuta je ubacio 16 poena, a imao je i devet skokova.

Klipersi sada imaju skor 6-5, a Trejl Blejzersi 9-3.

Ezra Shaw/Getty Images

Posle egal prve četvrtine između Milvokija i Golden Stejta, gostujući Baksi su napravili seriju 11:1 u drugoj četvrtini kada su napravili prvo ozibljnije vođstvo. Na poluvremenu je Milvoki vodio 12 razlike, da bi se prava katastrofa Golden Stejta naslutila krajem treće četvrtine. Tu deonicu su Voriorsi odigrali katastrofalno i izgubili su je 41:28.

Do kraja Golden Stejt nije imao nikakvih šansi pa je zabeležio drugi poraz u sezoni. Voriorsi imaju 10 pobeda, a ekipa Milvokija je sada na skoru 9-2.

Erik Bledso je bio najefikasniji kod pobednika sa 26 poena, a Janis Adetokumbo je imao dva manje. Klej Tompson je meč završio sa 24 poena, Kevin Durent je imao 17, a Stef Kari svega 10.