Preteška Batlerova trojka za pobedu, Vejdov meč sezone

NBA 26. nov 20182:55 > 2:56
Getty Images, Mitchell Leff

Košarkaši Filadelfije na gostovanju u Bruklinu ostvarili su petu pobedu u poslednjih šest utakmica u NBA ligi - 127:125.

Netsi su u finišu prvog poluvremena imali maksimalnih 20 poena prednosti (68:48), dvocifrenu prednost su održavali do sredine poslednje četvrtine, kada su Siksersi preuzeli stvari u svoje ruke.

Gosti iz Pensilvanije su serijom 16:2 u kojoj su sve poene postigli Džimi Batler, Džoel Embid i Džej Džej Redik, 63 sekundi pre kraja poveli 121:120 što im je bilo tek drugo vođstvo posle početnih 2:0.

U poslednjem minutu timovi su se smenjivali u vođstvu, a odlučujuću trojku iz izuzetno teške pozicije postigao je Batler 2.3 sekunde pre kraja duela u Barklajs Centru.

Batler je meč završio sa 34 poena (11/20 iz igre, 5/6 za tri), od čega 18 u poslednjoj četvrtini, 12 skokova, 2 asistencije i 4 ukradene lopte, Embid je dodao 32 (11/19 iz igre), uz 12 skokova i 4 asistencije, Lendri Šejmet je upisao 16, Redik 15, a Ben Simons 13 poena i 9 asistencija.

Kod Netsa Dianđelo Rasel je dominirao sa 38 poena i po 8 skokova i asistencija, dok je Spenser Dinvidi dodao 31 poen.

Njujork Niksi su u Memfisu zabeležili treću uzastopnu pobedu 103:98. Grizlisi su sredinom treće četvrtine vodili sa 66:53, ali su gosti serijom 28:5 preokrenuli rezultat (78:71) i najavili nastavak uspešne serije.

Niksi su na nešto manje od dva minuta pre kraja imali poen zaostatka (93:92), međutim, završnicu su odigrali mnogo bolje i novom serijom 11:5 rešili utakmicu.

Tim Hardavej Junior je sa 22 poena predvodio ekipu iz Velike jabuke, jedan manje postigao je Enes Kanter uz čak 26 skokova i 3 asistencije, dok je Emanuel Mudiaj zabeležio 17.Kod Memfisa Mark Gasol je postigao 27 poena, uz 8 skokova, 4 asistencije i 5 blokada, a Majk Konli 23, uz 11 asistencija.

Toronto je protiv Majamija pred svojim navijačima ostvario petu uzastopnu pobedu 125:105 i sa učinkom 17-4 lider je Istočne konferencije.

Reptorsi su meč prelomili u trećoj četvrtini kada su došli do 26 poena viška (88:62). Kavaj Lenard je postigao 29 poena (8/20 iz igre), uz 10 skokova, Paskal Siakam je dodao 21, Joinas Valančijunas 17, a Kajl Lauri 12, uz 10 asistencija.

Na drugoj strani blistao je Dvejn Vejd sa rekordom sezone od 35 poena (13/22 iz igre, 4/7 za tri), 5 skokova i 6 asistencija, Bam Adebajo je zabeležio 16 poena i 21 skok, dok Goran Dragić nije bio u timu. Ujedno Vejd je postavio i rekord franšize po broju poena kada su u pitanju igrači koji su meč počeli sa klupe.

Atlanta je utakmici sa mnogo preokreta poenima Kenta Bejzmora 4.6 sekundi pre kraja pobedila Šarlot sa 124:123 i prekinula seriju od deset poraza.

Najbolji igrač Hornetsa Kemba Voker je u poslednjem napadu preuzeo odgovornost, ali je njegov šut blokirao odlični Džoš Kolins.

U timu Hoksa upravo je Kolins bio najefikasniji sa 23 poena, a imao je još 11 skokova i 4 asistencije, Bejzmor je upisao 20, a Trej Jang 18 poena i 5 uspešnih dodavanja. Kod gostiju koji imaju učinak 9-10 Malik Monk je postigao 26 poena (7/11 za tri), Voker 22, uz 5 skokova i 9 asistencija, a Marvin Vilijams 20, uz 13 skokova.