Grifin i Dramond uzeli meru šampionu

NBA 2. dec 20183:25 > 3:36
Streeter Lecka/Getty Images

Golden Stejt Voriorsi prolaze kroz težak period. Doživeli su u Detroitu drugi vezani poraz, a ukupno deveti u sezoni od Detroit Pistonsa 111:102. Vašington ubedljiv kod kuće protiv Bruklina 102:88.

Osim u prvoj četvrtini Pistonsi su dominirali tokom ostatka meča. Praktično nijednom u naredne tri četvrtine nisu ispuštali vođstvo i na kraju došli do nove, 13. pobede u sezoni. Kod pobednika Blejk Grifin je bio najefikasniji sa 26 poena, mada uz očajan šut iz igre 9/22 i posebno za tri poena 2/9, uz šest skokova i pet asistencija. Andre Dramond je zabeležio dabl dabl sa 16 poena i 19 skokova, a Stenli Džonson 19 pogodaka. Na drugoj strani u timu u kom i dalje ne igraju Drejmond Grin i Demarkus Kazins Kevin Durent je imao 28 poena, šest skokova i sedam asistencija, Stef Kari poen manje, a Klej Tompson 21 poen uz osam skokova. Pistonsi imaju 13-7 i nalaze se na četvrtom mestu na Istoku, dok su Voriorsi sa 15-9 četvrti na Zapadu.

U borbi dve, relativno poravnate ekipe na Istoku Vašington je na svom parketu savladao Bruklin. Sav otpor gostiju skršen je u trećoj četvrtini, posle koje su Vizardsi stekli dvocifrenu prednost i trasirali put do devete pobede. Kod pobednika Džon Vol 30 poena i devet asistencija, Bredli Bil 22 pogotka. Na drugoj strani Alen Krebi 14 poena. Vašington je sa 9-14 deveti na Istoku, a Bruklin je 11. sa 8-16.