Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

06.12.2018 | 10:42

Boban je "šifra": Visok je 245 cm (VIDEO)

Vrlo su retke situacije u kojima Boban Marjanović dobije priliku i ne iskoristi je. U porazu svojih Klipersa od Grizlisa 96:86 srpski centar upisao je 19 poena (4-5 iz igre, 11-12 penali za 13 min), 8 skokova i asistenciju.

Boban Marjanović

Kevork Djansezian/Getty Images

Klipersi su gubili sa 16 poena razlike kada je Marjanović ušao na 6:40 do kraja poluvremena, a do pauze je njegov tim bio bolji sa +7, uz 12 poena Bobija.

“Ušao je u igru i dao nam je veliku energiju. Doneo nam je nekoliko novih poseda ofanzivnim skokovima. Ofanzivno je radio ono što uvek radi, davao poene na svoj način, ali mislim da je uradio veliki posao i defanzivno, bio je svuda večeras. Dao nam je vetar u leđa i bio je ključ za to što smo se održali u igri“, kaže Tobajas Heris, Bobijev saigrač koji je bio najbolji igrač novembra na Zapadu.

Još slikovitije je Bobijevu ulogu opisao plejmejker Patrik Beverli.

You Tube

“On je šifra. Mi znamo da je on šifra i danas smo je koristili. Bila nam je potrebna energija i on ju nam je dao. Ušao je i uradio ono što treba da radi“, kaže Beverli.

Marjanovićem je bio impresioniran i Džeren Džekson junior, jedan od najboljih rukija u dosadašnjem delu sezone.

“On je visok 245 cm“, rekao je Džekson.

Marjanović ove sezone prosečno beleži 7,9 poena (63,2% iz igre, 78% penali) i 4,8 skokova, ali ti proseci bi bili mnogo bolji da nije bilo mečeva na kojima je ulazio na minut ili manje od toga.

Komentari (14)

Kolja

Bas ga briga lagano ce da igra svaku sedmu utakmicu i u svakoj ce da da za 10 minuta 15 poena i tako moze do 44 godine.A onda na pecanje sa 30 miliona u dzepu.Ionako ga nikad niko nece shvatiti ozbiljno u onom cirkusu i dati mu pravu sansu.Ovako mu je super.Obozavaju ga navijaci sirom amerike bas zato sto retko igra.Pa kad udje to je atrakcija.Njega realno ne zanimaju trofeji u Evropi da bi se vracao.Teo je druga stvar.

Bobi i Teo solidni, Lebron bolji od Vejda, Kari 38

Košarkaši Los Anđeles Klipersa savladali su Sanse u Finiksu 123:119 posle produžetka uprkos tome što je tim iz Arizone imao osam poena viška na četiri i po minuta do kraja.

Ejton o Bobiju: Nisam nikada video nekog tako velikog

Marćin Gortat nije igrao zbog problema sa leđima, pa je Boban Marjanović dobio šansu u startnoj petorci Los Anđeles Klipersa. Kao i obično, Marjanović ju je iskoristio – 12 poena (3-6 iz igre, 6-6 penali za 19 min) i 12 skokova.

Gudurićev šou, Vasa se ne šali, luda asistencija...

Bek Fenerbahčea Marko Gudurić obeležio je prethodnu nedelju među srpskim košarkašima u inostranstvu.

NBA – 7 najzabavnijih pojava (do sada)

Bližimo se četvrtini NBA sezone, već sada ima nekoliko iznenađenja, prijatnih i neprijatnih, ali pitanje je hoće li te priče potrajati.