Loše veče Jokića i poraz, Bogdanović vodio Pejserse

NBA 8. dec 20183:32 > 3:42
Getty images/Streeter Lecka

Košarkaši Denver Nagetsa doživeli su poraz posle sedam vezanih pobeda, pali su u Šarlotu sa 113:107.

Ključni čovek za pobedu Hornetsa bio je veteran Toni Parker. On je postigao četiri poena u završnici kada su gosti pretili da se vrate u igru, a dao je i 13 poena u drugoj četvrtini kada su domaći nametnuli ton meča.

Imao je Šarlot +16, Nagetsi su se vratili tokom treće četvrtine, ali su se Hornetsi ponovo odlepili na dvocifrenu razliku. Činilo se da će rutinski privesti meč kraju, ali posle trojke Morisa bilo je samo tri poena zaostatka. Tada Parker pogađa “svoj“ šut sa distance i prelama meč.

Nikola Jokić nije imao svoje veče i utakmicu je završio sa 16 poena (6-12 za dva, 0-6 za tri), 12 skokova, 6 asistencija i 5 izgubljenih lopti, svih pet u prvom poluvremenu. Najefikasniji je bio Džamal Marej sa 20 poena (8-20 iz igre), Milsap je dao 16, a Uanćo Ernangomes imao je 15 poena i 10 skokova. Više od poraza Nagetse će boleti povreda Pola Milsapa, koji je izgleda polomio palac na nozi, a Denver je već bez Herisa, Bartona i Ajzee Tomasa.

Kod Šarlota je najefikasniji bio Kemba Voker sa 21 poenom, uz 6 skokova i 8 asistencija, Parker je završio sa 19 poena, sjajan je bio i Malik Monk sa 16 poena i nekoliko atraktivnih poteza, a Vilijams je ubacio 14.

Denver ima skor 17-8, dok su Hornetsi prekinuli niz od tri poraza i sada su na 12-13.

Indijana je pobedila Orlando 112:99, uz 26 poena Bojana Bogdanovića (10-18 iz igre), uz 3 skoka i 2 asistencije. Jang je imao 14 poena i 7 skokova, Evans je dao 11 poena, a na drugoj strani je najbolji bio Nikola Vučević sa 22 poena (9-17 iz igre) i 10 skokova. Eron Gordon dodao je 20 poena i 14 skokova, a dvocifren je bio i Ros sa 11 poena.

Pejsersi imaju skor 15-10, a Medžik je na 12-14.

Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica bili su „dvocifreni“ u pobedi Kingsa.

Lauri Markanen doneo je pobedu Bulsima protiv Tandera.